ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

طرح توسعه تیراندازی در جزیره کیش

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 29 آذر با حضور علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی به آخرین اخبار و اطلاعات این فدراسیون اختصاص داشت.

1397/10/01
09:25

به گزارش رادیو ورزش؛ علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی پیرامون هدف از سفرش به جزیره کیش اظهار کرد: از سفر به جزیره کیش چند هدف داشتم. یکی معرفی باقر فرهادی، رئیس جدید هیئت تیراندازی منطقه آزاد کیش بود که از مدیران ارشد این منطقه است.
وی ادامه داد: در جزیره کیش ظرفیت بالایی برای ورزش کشور وجود دارد. ولی تاکنون در رشته تیراندازی کار چندان چشمگیری صورت نگرفته است و در این زمینه خلا وجود دارد. این جزیره با توجه به شرایط آب و هوایی مکان مناسبی برای تمرین ورزشکاران ماست تا در فصل سرما به جای اینکه به نقاط گرمسیری در خارج از کشور بروند؛ در این منطقه تمرین کنند. برای این منظور، به امکانات استاندارد نیاز داریم. در این راستا با مدیران این منطقه وارد مذاکره شده ایم تا در رشته های اهداف پروازی، تفنگ و تپانچه سرمایه گذاری خوبی صورت گیرد. در این رابطه، هفته آینده، کارشناسان فدراسیون جهت بازدید از اماکن پیشنهادی به کیش اعزام خواهند شد.
دادگر اعلام کرد: 25 بهمن ماه، مجمع سالانه فدراسیون تیراندازی به میزبانی کیش برگزار خواهد شد. امیدواریم همزمان با مجمع سالانه، تفاهم نامه انجام این طرح نیز امضا و عملیات ساخت سالن تیراندازی آغاز شود تا این منطقه به قطب تیراندازی کشور تبدیل شود.
وی در رابطه با مشمول قانون عدم بکارگیری بازنشستگان شدن اکبر محمودی، نائب رئیس این فدراسیون به و ادامه کار او با سمت مشاور عالی فدراسیون بیان کرد: محمودی از سرمایه های ملی کشورمان است که در 4 استان مدیر کل بود. با توجه به قانون عدم بکارگیری بازنشستگان او اکنون به عنوان مشاور عالی در فدراسیون انجام وظیفه می کند چون فدراسیون به وجود وی نیاز دارد و ما در چهارچوب قانون از وجودش بهره مند می شویم.
رئیس فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: در فدراسیون تقسیم وظایف شده است و کار فنی برعهده ملک محمدی، دبیر فدراسیون، امور اداری، مالی و پشتیبانی برعهده محمودی و نائب رئیس امور بانوان نیز کهرنگی است.
دادگر درخصوص ضرورت بکارگیری مربیان داخلی در تیمهای ملی گفت: در زمان انتخابات هم اشاره کردم که به مرور زمان باید مربیان داخلی را جایگزین مربیان خارجی کنیم. از طرفی با نوسانات ارز دستمزد ریالی مربیان خارجی افزایش بسیار زیادی داشته است و دیگر توانایی جذب آنها را نداریم. در حال حاضر بجز تپانچه در سایر ماده ها از مربی داخلی استفاده می کنیم و راضی هستیم. البته برای کسب سهمیه المپیک و مدال آوری در المپیک وجود مربیان با تجربه احساس می شود. ولی در حال حاضر برنامه ای برای جذب مربیان خارجی نداریم.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 29 آذر با اجرای ارمنده و کارشناسی آجرلو بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)