ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

تیراندازی پوست اندازی می کند

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 15 آذر با حضور دکتر علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی به بررسی وضعیت تیراندازی کشور پرداخت.

1397/09/17
08:51

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی که اخیرا به عضویت هیئت اجرایی فدراسیون جهانی تیراندازی درآمده؛ در این رابطه اظهار کرد: در مجمع عمومی فدراسیون جهانی تیراندازی، روس ها بیشتر کرسی های مهم را گرفتند و از آسیا کمتر کسی بود که کرسی بدست آورده باشد. بنده با 150 رای به عضویت هیئت اجرایی درآمدم. امیدوارم با این کرسی بتوانم گام موثری در جهت ورزش کشور بردارم.
دادگر درخصوص برگزاری المپیاد استعدادیابی رشته تیراندازی بیان کرد: المپیاد استعدادیابی حرکت بسیار ارزشمندی بود که وزارت ورزش انجام داد و همه فدراسیونها از این طرح ابراز رضایت کردند. ما از دل این المپیاد ورزشکاران خوبی را شناسایی کردیم. البته المپیاد از نظر زمانی ایراد داشت و قرار شد مرداد یا شهریور سال آینده دوباره برگزار گردد.
وی در ادامه تاکید کرد: ما دنبال پوست اندازی در تیراندازی هستیم و در این راستا به پشتوانه سازی نیاز داریم.
دادگر پیرامون بکارگیری مربیان داخلی در تیمهای ملی بیان کرد: با وضعیت ارزی کنونی ناگزیریم به سرمایه قبلی خود رجوع کنیم. تا کی می توانیم وابسته به مربیان خارجی باشیم؟ ولی این امر زمانی محقق می شود که مربیانی نزدیک به مربیان خارجی داشته باشیم. من قبلا هم اشاره کردم که در یکی دو سال آینده کم کم باید به مربیان داخلی متکی شویم. اگر چه بکارگیری مربیان داخلی در تمام رشته ها امکان پذیر نیست و در بعضی رشته ها نیاز به مربی خارجی هست؛ ولی رفته رفته از مربیان داخلی استفاده خواهیم کرد. درضمن در تیم های ملی تیراندازی با تفنگ مربیان ما داخلی هستند.
رئیس فدراسیون تیراندازی با اعلام اینکه مهمترین برنامه فدراسیون کسب سهمیه المپیک است؛ در این خصوص گفت: حدود 10 رویداد آسیایی و جهانی داریم که می توانیم در همه آنها کسب سهمیه المپیک داشته باشیم. رکوردها حاکی از آن است که می توانیم هم سهمیه کسب کنیم و هم کسب مدال دور از دسترس نیست. امیدواریم در تراپ و اسکیت اولین سهمیه المپیک را به دست آوریم و در تفنگ و تپانچه اولین مدال المپیک را کسب کنیم.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 15 آذر با اجرای ارمنده بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)