ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

آغاز رقابتهای المپیاد استعدادیابی تیراندازی با کمان در همدان

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه اول آذر ماه با حضور رضا کیارستمی، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان به موضوع المپیاد استعدادیابی تیراندازی با کمان در همدان پرداخت.

1397/09/03
08:56

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا کیارستمی، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان پیرامون رقابتهای المپیاد استعدادیابی این رشته در همدان اظهار کرد: استعدادیابی در کلیه رشته های ورزشی در حال انجام است و کار مثبتی است. فدراسیون تیروکمان هم همگام با سایر فدراسیونها آن را جدی گرفته و ثمراتش را هم دیده است. طبق درخواستی که از وزارت ورزش داشتیم؛ سن استعدادیابی را 10 تا 14 سال قرار دادیم چون آینده ورزشکاران ما از 10 سالگی شروع می شود و بعد از 14 سالگی به تیم ملی نوجوانان می روند و عملا از استعدادیابی بیرون می آیند.
وی در ادامه افزود: حدود 200 ورزشکار از 25 استان در این مسابقات شرکت دارند. از امروز مسابقات دختران و پسران در همدان آغاز شده است. رقابتها فردا و پس فردا ادامه دارد و نتایج روز شنبه مشخص می شود.
کیارستمی تصریح کرد: همه استانهایی که واحد استعدادیابی داشتند را بسیج کردیم و مسابقات انتخابی درون استانی برگزار شد و نفرات برگزیده شناسایی شدند و در المپیاد شرکت دارند. کلیه کارها تا وزاتخانه رصد می شود و انگیزه ای برای هیئتها و ورزشکاران شده است. مربیان، استعدادیابی، کمیته فنی و صاحب نظر را بسیج کرده ایم تا افراد واجد شرایط انتخاب و برنامه بلند مدت برای استانها و همچنین افراد منتخب دایم. جز معدود رشته هایی هستیم که نونهالان و نوجوانان در اردو مستمر بسر می برند و زیر نظر مربیان تیمهای ملی فعالیت می کنند.
یکی از وظایف فدراسیونها پشتوانه سازی تیم ملی است. تیم مثل یک موج است که اگر موج اول تمام شود و موج بعدی ساخته نشود عملا دست فدراسیون خالی می ماند. فدراسیون تیروکمان نیز طبق این قاعده تمام تلاش خود را کرده و یک موج استعدادیابی خیلی خوب در 4 و 5 سال گذشته راه انداختیم. و نتیجه این شده که اعضای تیم ملی 3 تا 4 نفر بازیکنانی هستند که در 10 سالگی استعدادیابی و الان در 15 سالگی هستند. و در المپیک و مسابقات نوجوانان و جوانان مدالهای خوبی را کسب کردند. تلاش می کنیم موج دوم،سوم و چهارم را شروع کنیم تا این پشتوانه ها را داشته باشیم.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه اول آذر با اجرای ارمنده بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)