ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

نقدی بر عملکرد تیم ملی تیراندازی در بازیهای آسیایی

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 22 شهریور با حضور یوسف آجرلو، کارشناس تیراندازی به موضوع عملکرد تیم ملی تیراندازی در بازیهای آسیایی جاکارتا اختصاص داشت.

1397/06/24
09:11

به گزارش رادیو ورزش؛ یوسف آجرلو، کارشناس تیراندازی پیرامون عملکرد تیم ملی تیراندازی در بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: تیراندازی در 3 بخش اهداف پروازی، تپانچه و تفنگ برگزار می گردد. در ریاست جدید فدراسیون تیراندازی، در بخش اهداف پروازی سرمایه گذاری خوبی صورت پذیرفت و خیلی امید داشتند که مدال بگیرند. ولی نه تنها نتواستند عنوانی کسب کنند بلکه نسبت به دوره قبل نتایج معکوس گرفتند که نشان می دهد ما در اهداف پروازی نیازمند برنامه ریزی حساب شده برای آینده هستیم. ما هر چقدر هم سرمایه گذاری کنیم چون زیرساختهای ما قدیمی و ضعیف است، باز هم نتیجه نمی گیریم. در این اسلحه 3 مربی در چند ماه گذشته عوض شد و تیم تپانچه 5 و 6 مربی داشت. این تعداد مربی باعث شده بود که ورزشکاران نتوانند توانمندیهای خود را به نمایش بگذارند و بدانند با کدام مربی هماهنگ باشند.
وی ادامه داد: بعلاوه با توجه به حضور 11 تیرانداز تنها یک مربی آقا به مسابقات اعزام شده بود. درحالیکه حداقل یک مربی خانم هم باید اعزام می شد. گلنوش سبقت الهی در فینال نتوانست مدال بگیرد که قطعا عدم حضور مربی بود که می توانست در شرایط روحی و روانی ورزشکار تاثیر بگذارد.
آجرلو درخصوص عملکرد تیراندازان در بخش تفنگ بیان کرد: در بخش تفنگ، نسبت به دو اسلحه دیگر نتایج خوبی کسب شد و هفت نفر فینالیست داشتیم. البته در این بخش الهه احمدی شانس مدال داشت ولی به دلیل اینکه پرچمدار کاروان ورزشی ایران بود و درگیر مسائل مرتبط با این مسئولیت شده و ذهنش درگیر بود، موفق به کسب مدال نشد و تنها مه لقا جام بزرگ برنز گرفت.
آجرلو تاکید کرد: متاسفانه وقتی که مسابقات تمام می شود، نقد و بررسی می کنیم ولی دوباره برمی گردیم سرخط و برنامه های سلیقه خودمان را انجام می دهیم. ما باید مدیریت و برنامه ریزی شده عمل کنیم. مربیان را بی موقع عوض نکنیم چون قطعا به ورزشکاران لطمه می زند. ما از اشتباهات گذشته درس نمی گیریم که بخش عمده اش به خاطر ضعف در مدیریت ورزش است. در فدراسیون تیراندازی، رئیس فدراسیون، علی دادگر مشاورین خوبی ندارد. بعلاوه مدالهای تیمی که می توانستیم در آن مدال بگیریم، حذف شده بود. در دوره قبل 44 مدال ولی در این دوره 22 مدال توزیع شد.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 22 شهرریور با اجرای ارمنده بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)