ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

آماده سازی پارادرساژ برای پارالمپیک 2024

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 3 آبان در گفتگو با مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری به آخرین اخبار و رویدادهای سوارکاری اختصاص داشت.

1398/08/04
09:20

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری پیرامون آخرین رویدادهای سوارکاری بیان کرد: هفته هشتم اسبدوانی در آق قلا در حال انجام است و دو هفته دیگر هم ادامه دارد. بعد از هفته قهرمانی، مسابقات به گنبد کاووس منتقل می شود و تا پایان سال در این شهرستان ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: مسابقات پرش از مانع قهرمانی استانی در استانهای مختلف در حال برگزاری است. همچنین دو مسابقه برون مرزی اعزام داریم. تیم جوانان با 4 سوارکار به مسابقات تایلند اعزام می شوند. به فاصله یک ماه از این مسابقات، در آذر ماه، در مسابقات قهرمانی آسیا 3 نفر پرشکار شرکت می کنند و همزمان در درساژ قهرمانی آسیا سهیلا سهی اعزام می شود.
خلیلی درخصوص برنامه های آموزشی فدراسیون توضیح داد: در 10 روز اخیر، آموزش رده نونهالان با حضور مدرس بین المللی را داشتیم. 4 سال است که در 5 رشته توسط فدراسیون جهانی آموزش سولیداریتی (آموزش رایگان) برپا می شود. همچنین در یک ماه آینده، دو کلاس آموزش در زمینه نعل بندی و مهتری اسب هم داریم.
رئیس فدراسیون سوارکاری در مورد هاندیکاپری و ریتینگ اسبها تشریح کرد: اتفاق خوبی افتاد و آن ریتینگ اسبهاست. هندیکاپری روش علمی است که براساس توانمندی، ژنتیک، رکورد و ژنتیک اسبها را رده بندی و امتیاز دهی می کنند. 9 نفر از جوانان تحصیل کرده کشور را آموزش داده ایم. تیم هندیکاپری خوبی داریم. اواخر امسال هم یک مدرس خارجی می آوریم تا این افراد ارتقا پیدا کنند.
خلیلی با اشاره به سیاست فدراسیون در جذب بخش خصوصی در این رابطه عنوان کرد: سعی داریم بخش خصوصی را به میدان بیاوریم و امورات را تسهیل کنیم. با مساعدت مدیر عامل منطقه آزاد کیش، از بخش خصوصی دعوت کرده ایم که یک مجموعه ایده آل و استاندارد برای اسب دوانی احداث شود. در شرف انعقاد قرارداد هستیم. سازمان دامپزشکی هم همکاری لازم را برای ایجاد قرنطینه بین المللی در کیش داشته است. در ضمن یک ماه دیگر، مسابقات قهرمانی جهان هنرهای رزمی روی اسب در مجموعه کوثر کردان برگزار می شود.
وی در مورد وضعیت پارادرساژ گفت: شروع خوبی داشتیم. مدرسین خوبی از فدراسیون جهانی آمدندـ. 17 استان در پارادرساژ فعالیت دارند. به کمیته پارالمپیک قول داده ایم که در پارالمپیک 2024 در رشته پارادرساژ سوارکار داشته باشیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 3 آبان با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)