ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

7 مهر آغاز مسابقات قهرمانی پرش با اسب

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 4 مهر در گفتگو با محمد کاظمیان، دبیر فدراسیون سوارکاری به موضوع دوره های آموزش نعلبندی و مسابقات قهرمانی کشور پرش با اسب اختصاص داشت.

1398/07/06
08:47

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محمد کاظمیان، دبیر فدراسیون سوارکاری پیرامون دوره های آموزشی نعلبندی اسب بیان کرد: بحث رتبه بندی نعل بندها را برای اولین بار در کشور مطرح کردیم. نعلبندی یکی از حرفه های پولساز و اشتغال زا در ورزش است. ما فرم خوداظهاری را در اختیار تمام کسانی که به حرفه نعل بندی بخصوص اسبهای ورزشی فعالیت دارند، قراردادیم. بعد آنها را رتبه بندی و گروه بندی می کنیم. برای آنها دوره های آموزش نعلبندی برگزار و مدرک ارائه می کنیم. در پایان دوره مسابقاتی برای نعلبندها برگزار می کنیم و نفرات برتر معرفی می شوند.
وی در ادامه افزود: با وزارت ورزش جلسه خواهیم داشت که این کار را بصورت قانونی معرفی و حمایت وزارت ورزش را داشته باشیم تا کار را بشکل خوبی پیش ببریم.
کاظمیان درخصوص مسابقات قهرمانی کشور پرش با اسب عنوان کرد: یکی از رخدادهای مهمی که سالی یکبار انجام می شود، تحت عنوان قهرمانی کشور پرش با اسب در رده بزرگسالان است که هفته آینده در مجموعه سوارکاری آزمون تهران برگزار می گردد. مسابقات از دوشنبه شروع می شود و در روزهای چهارشنبه و جمعه ادامه پیدا می کند. 20 سوارکار برتر کشور به فینال راه پیدا می کنند. سوارکاران براساس رنکینگ فدراسیون به این مسابقات دعوت می شوند. حداکثر ارتفاع مانع 150 سانتیمتر است.
وی در پایان گفت: مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان هفته گذشته در همدان برگزار شد و اولین دوره ای بود که این مسابقات در خارج از تهران برگزار می شد.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 4 مهر کاری با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)