ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

مروری بر آخرین اخبار و رویدادهای سوارکاری

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 10 مرداد با حضور مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/12
08:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری پیرامون آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی بیان کرد: فردا هفتمین هفته مسابقات اسبدوانی در استان گلستان در بندرترکمن برگزار می شود و تا 10 هفته ادامه دارد. چند هفته قبل نیز برای اولین بار مسابقات اسبدوانی در چمنزار طبیعی سلطانیه زنجان برگزار شد. قصد داریم در این چمن طبیعی پیست اسبدوانی سلطانیه را هم افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: فردا در اصفهان مسابقات پرش با اسب در رده های نوجوانان، جوانان، بزرسالان و مالکین برگزار می گردد. بعلاوه هفته آینده در استان قزوین مسابقات بزرگی انجام می گردد. سپس این مسابقات در زنجان، البرز و کرمان ادامه پیدا می کند. امسال توری را با عنوان تور قهرمانی ایران تعریف کرده ایم که از تهران شروع شده و در اکثر استانها ادامه پیدا می کند. جمع امتیازات سوارکاران در این تورها تعیین کننده امتیاز نهایی آنها خواهد بود.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به ساماندهی تیمهای ملی را در رده مختلف در این رابطه اظهار کرد: 4 نفر به عنوان سرمربی تیمهای رده های مختلف در رشته پرش در نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان انتخاب کرده ایم تا 45 روز آینده تیمها را سر و سامان دهند. در هر رده دو تیم ملی مشتمل بر 6 نفر آموزش می بینند تا به مسابقات مختلف اعزام شوند. قصد داریم اولین اعزام تیم بزرگسالان در آذر ماه به مسابقات تایلند باشد.

خلیلی در پایان اعلام کرد: در 24 و 25 مرداد جشنواره بزرگ اسب ترکمن را در تهران خواهیم داشت. 10 روز بعد مجددا در خراسان رضوی جشنواره اسب ترکمن برگزار می گردد. هدف ما از این کار ارج نهادن به اسبهای بومی کشور است تا علاقمندان و سرمایه گذاران انگیزه بیشتری پیدا کنند.

برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 10 مرداد با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)