ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

آموزش مهمترین برنامه رئیس جدید چوگان

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 30 خرداد با حضور ابراهیم نوزایی، رئیس فدراسیون چوگان به بررسی برنامه های رئیس جدید فدراسیون اختصاص داشت.

1398/04/01
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ ابراهیم نوزایی در مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان با کسب 18 رای از مجموع 19 رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید فدراسیون برگزیده شد. نوزایی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که "ما خیلی ورزش‌های بومی داریم، مثلا چوگان مال ماست، ما رها کردیم، دیگران گرفتند" اظهار کرد: یکی از دلایلی که این مسئولیت را پذیرفتم این گونه پشت گرمی ها از سوی مقام معظم رهبری و مسئولان است که بابت فرهنگ و تاریخ سرزمین عنایت دارند. ورزش چوگان کاملا تخصصی و حرفه ای است. اولین برنامه من آموزش است. برای پیشرفت هر مجموعه ای باید به آموزش توجه ویژه شود. برنامه ریزی ما این است که آموزش را فعال کنیم.
وی در ادامه افزود: ورزش چوگان شرایط خاص خود را دارد و آموزش آن نیز شرایط خاصی دارد. یک چوگان باز باید سوارکار باشد. بعد آموزش چوگان ببیند. اسب چوگان هم باید آموزش ببیند که حداقل 3 تا 4 سال زمان می برد. برنامه اصلی من توسعه چوگان با زیرساخت آموزش است.
نوزایی عنوان کرد: در آذر 96 چوگان در یونسکو به نام ایران ثبت جهانی شد. بعد از این رخداد انتظارات یونسکو و فدراسیون جهانی از چوگان به مراتب بالاتر می رود که در این رابطه هم برنامه هایی داریم.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 30 خرداد کاری با اجرای ارمنده بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)