ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

سیاست فدراسیون سوارکاری در ترغیب پرورش اسبهای بومی

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 19 اردیبهشت با حضور مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری به آخرین اخبار و رویدادهای سوارکاری کشور اختصاص داشت.

1398/02/21
09:13

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری پیرامون اقدامات انجام شده جهت مسئله قرنطینه اسبهای ورزشی اظهار کرد: در این زمینه قدمهای موثری با همکاری سازمان دامپزشکی برداشته شد و اجازه خروج اسبهای ورزشی به 4 کشور همسایه فراهم گشت.
وی ادامه داد: ورزش ما به دلیل هزینه های بالای اسب، نگهداری، بیمه و ... ممکن است در شرایط سخت اقتصادی آسیب ببیند. به این دلیل تدبیری اندیشیده و تعدادی از سوارکاران ما با اسبهایی که در خارج از کشور نگهداری می شوند، مشغول فعالیت هستند تا در مسابقات انتخابی المپیک شرکت کنند. با این کار هزینه های حمل و نقل، قرنطینه، و ... که موانع بزرگی برای شرکت سوارکاران ما در مسابقات هستند تا حدودی برطرف شدند.
خلیلی بیان کرد: در تلاش هستیم با کمک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کمکهایی بگیریم که این رشته را سر پا نگه داریم و روند سیاست گذاری را بشکلی برنامه ریزی کنیم که این ورزش رو به پیشرفت باشد. تنها فدراسیونی هستیم که باشگاه ندارد. حتی یک متر زمین هم به اسم فدراسیون نیست. مجموعه های سواری کشور در مالکیت شرکت توسعه و نگهداری است که براساس قوانین به مزایده گذاشته می شود و واگذار می گردند.
رئیس فدراسیون سوارکاری عنوان کرد: نگهداری اسب و ساخت باشگاه مدرن هزینه بالایی دارد. از حدود سه سال پیش یکی از سیاستهای ما بحث ترغیب پرورش و نگهداری اسبهای بومی مثل "پونی" است. چون خرید و نگداری آنها ارزان است. در این راستا کمیته پونی کلاب را تشکیل دادیم که در 21 استان فعال است.
خلیلی اعلام کرد: برای توسعه سوارکاری در استانها تور قهرمانی را برنامه ریزی کرده ایم که هفته آینده از تهران شروع می شود و سپس در 5 استان ادامه پیدا می کند تا انجام مسابقات ملی و حتی بین المللی در استانهای دیگر به غیر از تهران هم امکان پذیر باشد.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 19 اردیبهشت کاری با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)