ورزش ایران(سوارکاری و چوگان) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

برگزاری کلاس بین المللی دامپزشکی اسب سوارکاری در تهران

برنامه "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 5 اردیبهشت با حضور رئیس کمیته دامپزشکی فدراسیون سوارکاری و عضو کمیته درساژ به موضوع برگزاری کلاسهای سوارکاری اختصاص داشت.

1398/02/07
08:26

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر علیرضا شهبازی، رئیس کمیته دامپزشکی فدراسیون سوارکاری پیرامون مسائل مرتبط با دامپزشکی اسبهای سوارکاری اظهار کرد: دامپزشکی اسب در دو بخش حائز اهمیت است. بخش اول بیماریهایی است که باید تحت کنترل قرار گیرد و در حیطه وظایف سازمان دامپزشکی است. مثل برخورد و مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان چون یکسری بیماریها شیوع دارند که اگر تحت کنترل قرار نگیرند می تواند مسابقات را تحت شعاع قرار دهد. بحث دیگر بررسی اسبهای ورزشی از نظر دارا بودن شرایط حضور در مسابقه است که از نظر بدنی، سلامت، لنگش، خونریزی و ... مورد معاینه قرار می گیرند و اجازه حضور پیدا می کنند.
شهبازی درخصوص برگزاری کلاس بین المللی دامپزشکی در تهران بیان کرد: کلاس دامپزشکی عمومی در 22 و 23 ژوئن در تهران برگزار می شود که توسط مدرس فدراسیون جهانی تدریس می شود.
شریسا غفاری، عضو کمیته درساژ فدراسیون سوارکاری دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود که در رابطه با برگزاری کلاس توجیهی طراحی در سیستم سوارکاری توضیح داد: این کلاس در دو رشته پرش و درساژ است که توسط مدرس فدراسیون جهانی در 4 روز برگزار می شود و برای ارتقا در سوارکاری درساژ و پرش طراحی شده است. در انتهای دوره سوارکاران، مربیان و داوران دارای مدرک می شوند. همچنین در روز آخر مسابقه نیز برگزار می شود.
برنامه زنده "ورزش ایران، سوارکاری و چوگان" روز پنجشنبه 5 اردیبهشت با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سوارکاری و چوگان)