صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله سوارکاری پنجشنبه 12 اسفند به بحث درباره اظهارات خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری در خصوص رشته پارادرساژ پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ پارادرساژ در المپیک توکیو تنها یکی از اهداف فدراسیون سوارکاری برای حضور در این رقابت ها است. خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری دراین خصوص اظهار کرد: در رشته پارادرساژ المپیک توکیو شرکت خواهیم کرد و نگاه جنسیتی به سوارکاری نداریم.
وی به این موضوع اشاره کرد که نیازمند این هستیم تا روی بخش پایه بیش از گذشته سرمایه گذاری کنیم و به این بخش توجه ویژه ای شود. رشته سوارکاری که طرفداران بسیاری دارد و خواستگاه آن ایران است؛ توانسته گامهای بلندی در راه رسیدن به اهداف تدوین شده خودش بردارد. توجه به مساله آموزش و رسیدگی به پایه از اصلی ترین اهداف سوارکاری است. همچنین عضویت در سازمانهای جهانی نشان داده که ایران تا چه اندازه ظرفیت ها و قابلیت های لازم را برای رشد در این زمینه دارد. مسئولان و دست اندرکاران فدراسیون سوارکاری امیدوار هستند که بتوانند برای اولین بار به المپیک 2020 توکیو صعود کنند و بنظر می رسد که از هم اکنون برای رسیدن به این مقصد حسابی اسب خودشان را زین کردند.
مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری در ادامه بیان کرد: در سالی که گذشت ما برنامه های مختلفی داشتیم و در سال پیش رو هم برنامه های چشمگیرتری را خواهیم داشت که امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدام کنیم.
لازم بیاداوری است که خلیلی در سال 95 به این نکته اشاره کرد که از زمان ورود به فدراسیون همیشه ایده ای در ذهن داشته ام و آن ایده این بوده که فدراسیون سوارکاری همیشه با دو قهرمان و دو موجود زنده سروکار دارد. یکی سوارکار و دیگری اسب. بدین معنا که نمی توانیم برای سوارکار کلاس بدنسازی بگذاریم، تست دوپینگ بگیریم، مربی در اختیار او قرار دهیم اما به اسب توجهی نداشته باشیم. این قضیه مثل این است که تفنگ در جایی و فشنگ در جای دیگر باشد. بنابرانی رسیدگی به اسب از طریق مرجعی دیگر اشتباه است. حدود دو سال می گذرد که اختیارات اسب تا حدودی بر عهده فدراسیون گذاشته می شود. از طرف سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت هایی دراختیار فدراسیون قرار گرفته و چون ترکیب اسب و سوارکار با هم نتیجه خوب و رکورد را خلق می کند با توجه به این سیاست، چندین نتیجه و دست آورد را هم داشته ایم.
امید است؛ با توجه به اظهارات خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری به آینده روشن تری در این رشته برسیم.
خلیل یادآور شد: برای ارتقای کیفیت کلاس های آموزشی از فدراسیون جهانی کمک گرفتیم تا ضمن پرداخت هزینه کلاس ها، مربی و ... تعیین گردد. امیدواریم در پارالمپیک 2020 تیم ایران هم شرکت کند. رشته پارادرساژ برای افراد دارای معلولیت های ذهنی و جسمی است.
برنامه زنده مجله سوارکاری، پنجشنبه 12 اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • آذرماه، ثبت جهانی چوگان به نام ایران

  • مدیریت موفق بانوان در فدراسیون سوارکاری

  • ولتیژ یا سوارخوبی سوارکاری جذاب

  • اقدامات توسعه ای فدراسیون چوگان

  • اقداماتی برای رونق چوگان

  • رونق چوگان استان ها

  • میزبانی ایران در جام جهانی چوگان

  • درخشش چوگان در تبریز

  • حمایت رئیس فدراسیون جهانی چوگان از ایران

  • سفر رئیس فدراسیون جهانی چوگان به تهران