صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه(يک هفته در ميان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقيقه

برنامه مجله سوارکاری پنجشنبه ۱۲ اسفند به بحث درباره اظهارات خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری در خصوص رشته پارادرساژ پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ پارادرساژ در المپیک توکیو تنها یکی از اهداف فدراسیون سوارکاری برای حضور در این رقابت ها است. خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری دراین خصوص اظهار کرد: در رشته پارادرساژ المپیک توکیو شرکت خواهیم کرد و نگاه جنسیتی به سوارکاری نداریم.
وی به این موضوع اشاره کرد که نیازمند این هستیم تا روی بخش پایه بیش از گذشته سرمایه گذاری کنیم و به این بخش توجه ویژه ای شود. رشته سوارکاری که طرفداران بسیاری دارد و خواستگاه آن ایران است؛ توانسته گامهای بلندی در راه رسیدن به اهداف تدوین شده خودش بردارد. توجه به مساله آموزش و رسیدگی به پایه از اصلی ترین اهداف سوارکاری است. همچنین عضویت در سازمانهای جهانی نشان داده که ایران تا چه اندازه ظرفیت ها و قابلیت های لازم را برای رشد در این زمینه دارد. مسئولان و دست اندرکاران فدراسیون سوارکاری امیدوار هستند که بتوانند برای اولین بار به المپیک ۲۰۲۰ توکیو صعود کنند و بنظر می رسد که از هم اکنون برای رسیدن به این مقصد حسابی اسب خودشان را زین کردند.
مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری در ادامه بیان کرد: در سالی که گذشت ما برنامه های مختلفی داشتیم و در سال پیش رو هم برنامه های چشمگیرتری را خواهیم داشت که امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدام کنیم.
لازم بیاداوری است که خلیلی در سال ۹۵ به این نکته اشاره کرد که از زمان ورود به فدراسیون همیشه ایده ای در ذهن داشته ام و آن ایده این بوده که فدراسیون سوارکاری همیشه با دو قهرمان و دو موجود زنده سروکار دارد. یکی سوارکار و دیگری اسب. بدین معنا که نمی توانیم برای سوارکار کلاس بدنسازی بگذاریم، تست دوپینگ بگیریم، مربی در اختیار او قرار دهیم اما به اسب توجهی نداشته باشیم. این قضیه مثل این است که تفنگ در جایی و فشنگ در جای دیگر باشد. بنابرانی رسیدگی به اسب از طریق مرجعی دیگر اشتباه است. حدود دو سال می گذرد که اختیارات اسب تا حدودی بر عهده فدراسیون گذاشته می شود. از طرف سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت هایی دراختیار فدراسیون قرار گرفته و چون ترکیب اسب و سوارکار با هم نتیجه خوب و رکورد را خلق می کند با توجه به این سیاست، چندین نتیجه و دست آورد را هم داشته ایم.
امید است؛ با توجه به اظهارات خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری به آینده روشن تری در این رشته برسیم.
خلیل یادآور شد: برای ارتقای کیفیت کلاس های آموزشی از فدراسیون جهانی کمک گرفتیم تا ضمن پرداخت هزینه کلاس ها، مربی و ... تعیین گردد. امیدواریم در پارالمپیک ۲۰۲۰ تیم ایران هم شرکت کند. رشته پارادرساژ برای افراد دارای معلولیت های ذهنی و جسمی است.
برنامه زنده مجله سوارکاری، پنجشنبه ۱۲ اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت ۱۵:۰۵ تا ۱۶ پنجشنبه ها بصورت یک هفته در میان از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • اصفهان پیشگام در راه اندازی مهدکودک چوگان

  • ایران میزبان مسابقات مقدماتی جام جهانی چوگان

  • برگزاری سوارکاری استقامت در سنندج

  • جشنواره اسب اصیل در باغ شازده ماهان

  • تلاش ها برای ثبت جهانی چوگان