جهان ورزش (سواركاری و چوگان) جمعه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

نوزایی: چوگان زیرساخت‌های مناسبی ندارد

رئیس فدراسیون چوگان از نبود حمایت‌های وزارت ورزش در خصوص نگهداری زمین‌های چمن چوگان گفت.

1401/06/31
12:08

نوزایی رئیس فدراسیون چوگان در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش درباره تدابیر حفظ و نگهداری زمین‌های چوگان در كشور گفت: در تمام ایران تنها زیرساختهایی كه برای زمین چوگان داریم در باشگاه شهدا و نوروزآباد است و وزارت ورزش یك ریال در این بابت هزینه نكرده است و ساخت این چنین زمین‌هایی دیگر غیرممكن است و ما باید با تمام توان این زمین‌ها را حفظ كنیم، به همین دلیل ما با شركت توسعه قرارداد بستیم اما شركت هنوز امضاء نكرده است. در خصوص زمین نوروزآباد نیز ما مشكل آب داریم چون متاسفانه شهرداری آن منطقه یك چاه عمیقی را احداث كرده است و آب مربوط به زمین نیز از بین رفته است.

رئیس فدراسیون چوگان درباره نبود تضمین شركت توسعه برای نگهداری زمین‌ها بیان كرد: وظیفه ما این است كه این مسائل را به مقامات بالاتر اعلام كنیم و همین كار را نیز انجام داده ایم اما وقتی توجهی نمی‌شود ما دیگر كاری نمی‌توانیم كاری انجام دهیم.

نوزایی درباره جام حاج قاسم سلیمانی اظهار كرد: این سومین دوره مسابقاتی بود كه با نام حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌كنیم و تیم كانون چوگان قهرمان، تیم نزاجا دوم و تیم شهدا نیز مقام سوم را كسب كردند.

وی در پایان درخصوص وضعیت آموزش چوگان در كشور گفت: با توجه به زیرساختهای نامناسب این رشته، ما فقط در باشگاه شهدا و نوروزآباد می‌توانیم آموزش دهیم كه در این دو باشگاه نیز با مشكلاتی دست و پنجه نرم می‌كنیم و امیدوارم مسئولان امر نیز به این ورزش ملی بیشتر توجه كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(سواركاری و چوگان)