ورزش ایران(جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

برنامه کمیته ملی پارالمپیک در هفته پارالمپیک

برنامه "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 15 آبان در گفتگو با هادی رضایی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک به موضوع برنامه های این کمیته در هفته پارالمپیک اختصاص داشت.

1398/08/17
13:02

به گزارش رادیو ورزش؛ هادی رضایی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک پیرامون برنامه های این کمیته در هفته پارالمپیک بیان کرد: دوازدهمین سالی است که هفته پارالمپیک را گرامی می داریم و در تقویم ملی ما هم گنجانده شده است. هدف ما شناساندن ورزش همگانی و قهرمانی معلولین و جانبازان است. هفته پارالمپیک 16 آبان با روز نابینایان شروع می شود. هر روز این هفته نامگذاری شده است. چهارشنبه هفته آینده جشن عمومی در سراسر کشور با حدود 60 هزار معلول در 31 استان کشور برگزار می شود.
رضایی درخصوص تشکیل تیم ملی "ب" والیبال نشسته گفت: سی امین سالی است که والیبال نشسته ما در رده نخست دنیا قرار می گیرد. تداوم آن مستلزم استعدادیابی و حمایت تیمها و استانهای مختلف است. فراخوان داده ایم که کسانی که قد 180 دارند می توانند از روز شنبه به فدراسیون جانبازان و معلولین مراجعه و بعد از تست گیری از یکشنبه تمرینات تیم ملی "ب" آغاز می شود تا برای سالهای آتی ورزشکاران خوبی تربیت کنیم و پشتوانه سازی داشته باشیم.
وی در ادامه عنوان کرد: امسال جام حذفی والیبال نشسته را برگزار کردیم. 156 تیم شرکت کردند که جای شگفتی داشت. فینال جام حذفی دو هفته پیش برگزار شد و استعدادهای خوبی شناسایی شدند.
رضایی در مورد برنامه بین المللی "من می توانم" تشریح کرد:کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران با همکاری فدراسیون ورزش دانش‌آموزی برنامه بین‌المللی "من می‌توانم" را اجرا می‌کنند. "من می‌توانم" یک برنامه آموزشی جهانی است که برای گسترش ارزش‌ها و چشم‌انداز جنبش پارالمپیک میان جوانان طراحی شده و هدف از آن تغییر نگرش این قشر نسبت به توانایی‌های افراد دارای معلولیت و آشنایی با ورزش‌های پارالمپیکی است. کمیته ملی پارالمپیک با همکاری معلمان تربیت‌بدنی و با آموزش دانش آموزان سراسر کشور این برنامه آموزشی را اجرا می کند.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 15 آبان با اجرای ارمنده بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)