ورزش ایران(جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

فدراسیون نابینایان و کم بینایان نیازمند امکانات حداقلی

برنامه "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 8 آبان در گفتگو با محمدرضا مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان به آخرین اخبار و رویدادهای این فدراسیون پرداخت.

1398/08/09
19:15

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان درخصوص موضوع اشتغال ورزشکاران تیم ملی فوتبال 5 نفره توضیح داد: شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ششمین مرحله اردوی فوتبال 5 نفره بازدید و صحبتهای صمیمانه ای با ورزشکاران داشت. ورزشکاران از وزیر درخواست کار کردند. وی نیز اظهار کرد که اگر کسب سهمیه شود قول می دهد که ورزشکاران بیکار به کار گرفته شوند. ایشان بلافاصله بعد از کسب سهمیه پیام تبریک فرستاد و کمیسیونی هم تشکیل شد تا 6 نفر از ورزشکاران بیکار ما مشغول به کار شوند.
وی درخصوص وضعیت کسب سهمیه در رشته های نابینایان و کم بینایان گفت: فوتبال 5 نفره کسب سهمیه کرده است. دو جودوکار هم کسب سهمیه کرده اند. هفته آینده 5 ورزشکار دوومیدانی برای کسب سهمیه به مسابقات جهانی امارات اعزام می شوند. همچنین چهارمین اردوی گلبال در اصفهان تشکیل شده و 10 آذر برای مسابقات کسب سهمیه به ژاپن می روند که تنها یک سهمیه به آسیا اختصاص می یابد.
رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان پیرامون کمبودهای این فدراسیون عنوان کرد: 20 سال است که فدراسیون نابینایان و کم بینایان از فدراسیون جانبازان و معلولان جدا شده است. فدراسیون ما امکانات ورزشی برای برگزاری اردوها و مسابقات در اختیار ندارد. ما تنها 6 اتاق از شرکت توسعه و تجهیز اجاره کرده ایم. از خیلی از امکانات محروم هستیم و از امکانات سازمان بهزیستی استفاده می کنیم. 20 استان ما سالن در اختیار ندارند. 7 استان حتی دفتر کار ندارند. امیدواریم حداقلها در اختیار ما قرار گیرد تا محدودیت برای ارائه خدمات به ورزشکاران نداشته باشیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 8 آبان با اجرای ارمنده بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)