ورزش ایران(جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

نگاهی به روند رو به رشد شطرنج نابینایان و کم بینایان

برنامه "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 2 آبان در گفتگو با علی اکبر هدهدی، رئیس انجمن شطرنج نابینان و کم بینایان به بررسی وضعیت شطرنج نابینایان و کم بینایان پرداخت.

1398/08/04
09:33

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اکبر هدهدی، رئیس انجمن شطرنج نابینایان و کم بینایان پیرامون فعالیتهای این انجمن بیان کرد: انجمن شطرنج نابینایان و کم بینایان در چند سال فعالیت خود باعث شد حدود 140 شطرنج باز نابینا و کم بینا صاحب درجه بین المللی شوند. هر سال مسابقات قهرمانی کشور برگزار می شود و همچنین اردوهای تیم ملی برپا می گردد.
وی در ادامه افزود: در بازیهای پارآسیایی جاکارتا، بعد از دوومیدانی، شطرنج رشته شگفتی ساز بود و 14 مدال رنگارنگ را به ارمغان آورد. انتظارات از شطرنج هم خیلی بالا رفته است. امسال مسابقات قهرمانی کشور آقایان در ارومیه و بانوان در بابلسر برگزار شد و منتخبان در مسابقات مختلف شرکت می کنند تا آماده باشند. با توجه به وضعیت اقتصادی در تنگنا هستیم. با این حال بحث استعدادیابی را جدی گرفته ایم. همچنین مسابقات رده های سنی را برنامه ریزی کرده ایم تا مستعدین را شناسایی کنیم.
هدهدی تاکید کرد: ورزشکاران کم توان نیاز به توجه بیشتری دارند چون نیازهایشان متفاوت است. از کمیته پارالمپیک خواهش می کنم به ورزشکاران کم توان کمک شود. بعلاوه صرفا مدال آوری مطرح نباشد. سلامت جامعه مهمتر از مدال آوری است.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 2 آبان با اجرای اسکویی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)