ورزش ایران(جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

به تعویق افتادن مسابقات آسیایی ناشنوایان

برنامه "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 24 مهر در گفتگو با مهران تیشه گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان به موضوع مسابقات آسیایی 2019 ناشنوایان در هنگ کنگ پرداخت.

1398/07/26
22:36

به گزارش رادیو ورزش؛ مهران تیشه گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان درخصوص مسابقات آسیایی ناشنوایان که قرار بود آبان ماه در هنگ کنگ برگزار شود ولی با تشدید اغتشاشات و بحران سیاسی در هنگ کنگ مواجه شد، بیان کرد: از اردیبهشت ماه بصورت خیلی فشرده و عالی اردوها را در 8 رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، والیبال ساحلی، تکواندو، جودو، دوومیدانی، شنا و تنیس روی میز شروع کردیم که این اردوها تا هفته گذشته ادامه داشت. به این امید که بتوانیم در نهمین دوره بازیها شرکت کنیم. کمیته برگزاری 2 بار بصورت ویژه نامه هایی ارسال کرد مبنی بر اینکه امنیت کامل در هنگ کنگ وجود دارد اما متاسفانه چهارشنبه هفته گذشته از طرف کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه نامه ای دریافت کردیم که فعلا این مسابقات به تعویق می افتد و مکان و زمان آن اعلام خواهد شد. محمد پرگر از قهرمانان ما رئیس کنفدراسیون آسیاست. براحتی و ویژه با او در ارتباط هستیم که پنجشنبه به هنگ کنگ اعزام می شود تا تکلیف را مشخص کند که آیا کمیته برگزاری می تواند با تاخیر یکی دو ماهه مسابقات را برگزار کند یا در یکی از کشورهای قطر، اردن و قزاقستان برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: برای رویدادهای بزرگی مثل المپیک و آسیایی، یک دوره 6 و 7 ماهه برای بحث زیرساخت لازم است. با توجه به این قضیه برنامه به فروردین یا اردیبهشت سال آینده می افتد. حتی به ما هم پیشنهاد میزبانی دادند که به دلیل اینکه مسابقات بانوان و آقایان در یک زمان و مکان برگزار می گردد، قادر به قبول آن نبودیم. به هر حال 10 تا 15 روز دیگر بطورقطعی می گویند مکان و زمان برگزاری کدام کشور است.
تیشه گران با تاکید بر اینکه ورزشکاران رها نخواهند شد و آنها را در اردوهای مختلف نگه می داریم در رابطه با سایر مسابقات پیش رو بیان کرد: از ماه آینده مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی کشتی، تیراندازی، فوتسال و والیبال آغاز می شود. در خرداد سال آینده مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان را در سوئیس داریم. مسابقات جهانی والیبال در ایتالیا، در فروردین مسابقات جام جهانی جودو در پاریس و در شهریور مسابقات جام جهانی فوتبال در کره برگزار می گردد که باید برنامه ریزی کنیم. 2021 المپیک ناشنوایان برزیل را داریم. در مجموع سال آینده سال پرکار برای فدراسیون است.
وی در پایان گفت: دو هفته پیش دکتر سلطانی فر و صالحی امیری از اردوهای ورزشکاران ما بازدید داشتند. قرار شد در ستاد بازیهای پارالمپیک برای مدال آوران ناشنوایان تا سطح 50 درصد افراد سالم پاداش در نظر گرفته شود که این موضوع در روحیه ورزشکاران ما بسیار تاثیر گذاشت.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 24 مهر با اجرای ارمنده بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)