ورزش ایران(جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

20مهر آغاز سومین اردوی آماده سازی تیم ملی گلبال

برنامه "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 3 مهر در گفتگو با مهدی نباتی، سرمربی تیم ملی گلبال به موضوع وضعیت آماده سازی تیم ملی گلبال برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 پرداخت.

1398/07/06
08:42

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ مهدی نباتی، سرمربی تیم ملی گلبال پیرامون وضعیت آماده سازی تیم ملی گلبال اظهار کرد: در حال حاضر تیم ملی گلبال در اردوی آماده سازی است. 6 اردوی 8 روزه را پیش بینی کرده ایم که 2 اردو را پشت سر گذاشته ایم. اردوی سوم نیز 20 مهر ماه آغاز می گردد. تیم در آمادگی نسبتا خوبی بسر می برد. امیدواریم طبق برنامه پیش رویم و تیم را برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 آماده کنیم.اردوها را با 12 نفر شروع کردیم تا اردوی سوم به 9 نفر رسیدند که باید در اردوهای بعدی به 6 نفر تقلیل یابند.
وی در ادامه افزود: ما یک فرصت بیشتر برای کسب سهمیه نداریم و آن هم مسابقات ژاپن است. در این مسابقات یک سهمیه به نفر اول داده می شود. تاکنون 8 تیم از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و عراق برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.
ما در مسابقات پارآسیایی جاکارتا موفق شدیم که چین را شکست دهیم و روی سکوی نخست قرار بگیریم. همه تیمها برای کسب سهمیه می آیند. ما هم حرف برای گفتن داریم و سعی می کنیم کسب سهمیه کنیم.
نباتی درخصوص وضعیت گلبال کشور تشریح کرد: رشته گلبال تنها رشته خاص نابینایان است که از پویایی خوبی برخوردار است. لیگ برتر و دسته یک در بخش آقایان و دسته یک در بخش بانوان برگزار می شود. مسابقات قهرمانی کشور هر ساله در رده های جوانان، بزرگسالان، پیشکسوتان و جانبازان برگزار می شود.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش جانبازان و معلولین" روز چهارشنبه 3 مهر با اجرای ارمنده بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)