صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 10:05 به مدت 55دقيقه

برنامه مجله ورزش جانبازان و معلولین چهارشنبه ۲۵ اسفند با حضور عزیزی، رئیس انجمن تکواندوی فدراسیون ناشنوایان و کریمی، رئیس فدراسیون ناشنوایان به توضیح برنامه ها و عملکرد این فدراسیون اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ عزیزی، رئیس انجمن تکواندوی فدراسیون ناشنوایان درباره اردوی درحال برگزاری تکواندوکاران ناشنوا توضیح داد: با حمایت های فدراسیون تکواندو مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو در با بخش کیوروگی و پومسه دختران و پسران با سیستم الکترونیک، سوم و چهارم اسفندماه در خانه تکواندو برگزار شد و بهترین های ایم مسابقات که به فینال راه پیدا کردند و جز نفرات اول و دوم بودند به اردوی تیم ملی دعوت شدند. ۷۰ نفر از ناشنوایان سراسر کشور در این رقابت شرکت کرده بودند و ۲۵ نفر از میان آنها انتخاب شد. خوشبختانه از پتانسیل خوبی برخوردار شدیم و امیدواریم از طریق آموزش و پرورش و سایر نهاد های حمایت کننده این پتانسیل را افزایش دهیم.
وی در ادامه بیان کرد: مرحله اول اردو از هفدهم اسفند در محل فدراسیون ناشنوایان شروع شد و تا بیست و سوم اسفند ادامه داشت. پس از استراحت نوروزی از هجدهم فروردین مرحله دوم اردو آغاز خواهد شد تا برای اعزام به مسابقات المپیک ناشنوایان ترکیه در بیست و هفتم تیرماه آماده شوند.
در بخش دیگری از برنامه ضمن تبریک سال نو در خصوص عملکرد این فدراسیون در سال ۹۵ اظهار کرد: فدراسیون ورزشهای ناشنوایان در ۱۹ رشته فعال است؛ از جمله این رشته ها می توان به تکواندو، تنیس روی میز، دوومیدانی، فوتسال، فوتبال، کشتی، والیبال، کاراته، بسکتبال، شنا، بولینگ، بدمینتون، هندبال، تنیس، تیراندازی، اسکی،جودو و والیبال ساحلی اشاره کرد. چون سال ۹۵ سال پیش از المپیک ناشنوایان است؛ عمده فعالیت ها بروی موفقیت در رشته های یاد شده و اجرای تقویم های ورزشی است که بصورت سنواتی تدوین می شود؛ است. بیشترین توجه هم بر اردوی رشته های مدال آوری بود که انجمن ها و هیئت های ورزشی در آن فعالیت می کردند. در این رابطه تشکیل ستاد برای برگزاری جلسات، سرکشی به استان ها، برگزاری اردوی برخی از رشته ها و مسابقات تدارکاتی حتی در تعطیلات عید از فعالیت هایی است که در راستای موفقیت در المپیک انجام می شود. در این رابطه باید از تمامی همکارانم در هیئت های استانی و انجمن های ورزشی مختلف و رسانه ها بخصوص رادیو ورزش صمیمانه تشکر کنم. امیدوارم سال جدید سالی پر از خیر برکت باشد و بتوانیم با قوت بیشتری در خدمت ورزشکاران ناشنوا باشیم.
برنامه زنده مجله ورزش جانبازان و معلولین، چهارشنبه ۲۵ اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای ارمنده و به تهیه کنندگی مستدام بود. این برنامه ساعت ۱۵:۰۵ روزهای چهارشنبه به مدت ۵۵ دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

مرتبط با این خبر

  • تدوین آیین نامه جدید والیبال نشسته تدوین آیین نامه جدید والیبال نشسته

  • رقابت های وزنه برداری جانبازان و معلولین

  • ایران میزبان مسابقات قهرمانی آسیا

  • اعزام جودوکاران نابینا به مسابقات آسیا-اقیانوسیه

  • برگزاری مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری جانبازان و معلولین زیر نظر IPC

  • اعزام ورزشکاران نابینا و کم بینا به باکو

  • جشنواره مشارکتی بهزیستی و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین

  • اردوی مشترک والیبال نشسته با روسیه

  • فعالیت های ورزشی بانوان ناشنوا

  • احیای گلبال دختران