صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 10:05 به مدت 55دقیقه

برنامه مجله ورزش جانبازان و معلولین چهارشنبه 18 اسفند با حضور قلی زاده، رئیس کمیته والیبال ساحلی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به توضیح در رابطه با مسابقات والیبال ساحلی معلولین کشور اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابت های والیبال ساحلی سه نفره کاپ آزاد جانبازان و معلولین به اتمام رسیده است. این مسابقات از 15 اسفندماه آغاز شده و در حال حاضر پایان یافته است. قلی زاده، رئیس کمیته والیبال ساحلی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در خصوص حضور کمی و کیفی تیم ها در این دوره از رقابت ها توضیح داد: هشتمین دوره رقابت های والیبال ساحلی سه نفره معلولین به میزبانی بندر خمیر و با حمایت شرکت سیمان هرمزگان برگزار شد. در این مسابقات 6 تیم از استان های مختلف در جدول اصلی و 6 تیم در جدول فرعی قرار داشتند. قهرمان این دوره از مسابقات تیم بیمه آسیا از شهر کردکوی گلستان بود. تیم هیئت استان سیستان و بلوچستان مقام دوم را کسب کرد و تیم طلا و جواهری حسن زاده کلاله گلستان سوم شد.
وی افزود: همانطور که در والیبال ساحلی ایستاده و برای افراد بدون معلولیت تیم های گنبد و گلستان سرآمد هستند؛ در تیم معلولین هم همان انگیزه، فیزیک و تلاش موثر بر پیروزی وجود دارد. در سالهای گذشته مقام های اول و دوم از آن گلستانی ها بود. مقام چهارم این دوره از رقابت ها هم به تیم استان خراسان جنوبی تعلق گرفت.
در این دوره از مسابقات به نسبت دوره قبل که در کردکوی برگزار شده بود؛ استان ها شناخت بیشتری نسبت به این رشته پیدا کرده بودند. ضمن اینکه شرکت کنندگان از اسکان، تغذیه و جوایز ابراز رضایت نمودند. جوایزی که به برندگان تعلق گرفت 15 میلیون ریال پول نقد بود که از این مقدار به ترتیب به تیم اول 500، دوم 400، سوم 300 و چهارم 200هزار تومان از طرف حامی مالی، مدیریت سیمان هرمزگان تقدیم شد.
وجود نوار ساحلی در شمال و جنوب کشور فرصت خوبی برای رشد این رشته در کشورمان است و امیدواریم بزودی زمینه اعزام خارجی برای والیبالیست های ساحلی معلول کشورمان فراهم کنیم.
برنامه زنده مجله ورزش جانبازان و معلولین، چهارشنبه 18 اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای اکبر ارمنده و به تهیه کنندگی صدف سبحانی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای چهارشنبه به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

مرتبط با این خبر

  • وزنه برداران جانباز و معلول راهی مسابقات جهانی مکزیک

  • عملکرد موفقیت آمیز شناگران جانباز و معلول

  • برگزاری بیست و سومین دوره رقابت های شنای جانبازان و معلولین کشور

  • روز ملی پارالمپیک

  • احضار دو تن از افراد تیم ملی فوتبال 7 نفره به کمیته انضباطی

  • برگزاری اردوی فوتسالیست های ناشنوا

  • درخشش کمانداران ایرانی در عرصه جهانی

  • فوتبال 5 نفره نیازمند حمایت مالی

  • تیراندازان راهی مسابقات قهرمانی جهان

  • ایران میزبان مسابقات آسیایی اسکی