صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های راکتی سه شنبه 29 فروردین میزبان مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس بود و به بحث درباره موفقیت تیم تنیس کشورمان در رقابت های دیویس کاپ و برنامه های این فدراسیون پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ تنیسورهای کشورمان موفق شدند در رقابت های دیویس کاپ منطقه آسیا-اقیانوسیه در گروه دو باقی بمانند تا با یک برنامه ریزی خوب بتواند به گروه یک این رقابت ها دست پیدا کنند. اتفاق جالبی که رخ داد این بود که تیم ملی کشورمان در آستانه 13 رجب موفق شد پس از 13 سال 13 پله در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس صعود کند.
مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس در این خصوص گفت: تمام تلاش ها نتیجه داده و امیدواریم در بهمن ماه امسال که دور بعدی مسابقات است به روند پیروزی ها ادامه دهیم و به گروه های بالاتر صعود کنیم. تیم ملی کشورمان با 13 پله صعود به رتبه 64 دنیا و رتبه نخست غرب آسیا دست یافت. در حال حاظر باید منتظر بمانیم تا مشخص شود چه تیم هایی در گروه دو باقی می مانند. تیم های چین تایپه و کره جنوبی باید با هم به رقابت بپردازند و بازنده آنها که به نظر چین تایپه است؛ به گروه دو خواهد آمد. در فینال گروه دو هم پاکستان و تایلند با هم بازی دارند که احتمالا پاکستان صعود خواهد کرد. کشورهای زیادی در گروه سه باقی مانده اند و طبیعتا رقابت سختی در میان آنها خواهد بود. پیش بینی می شود ترتیب چین تایپه، تایلند، فیلیپین، ایران و اندونزی در سیدبندی ها ایجاد شود. بعد از انجام قرعه کشی ها تیم هایی که از گروه سه به رقابت ها می پیوندند مشخص خواهد شد و این شانس برای ما وجود دارد که با یکی از این تیم ها رقابت کنیم.
شایسته یادآوری کرد: متاسفانه تنیس ما به سمت باشگا های غیرمصوب و بدون مجوز و اساسنامه رفته و این اتفاق خوبی برای ورزش ما نیست. ما درباره این موضوع برنامه ریزی کردیم و از تجربیات کشور آلمان استفاده کردیم. به این نتیجه رسیدیم که باشگا ها باید وارد سیستم شوند و ساختار پیدا کنند تا پویایی مسابقات مانند گذشته حفظ شوند. بنا بر این تصمیم هیچ بازیکن زیر 14 سال بدون معرفی مربی و باشگاه رسمی خود اجازه شرکت در مسابقات رسمی را ندارد.
رئیس فدراسیون تنیس درباره اعزام نوجوانان به کمپ های خارج از کشور توضیح داد: ما با تعدادی از کمپ های خوب دنیا که مسابقات دارای رنکینگ را برگزار می کنند؛ مذاکره کردیم. به همراه مجریان تورها برنامه ریزی هایی را صورت دادیم تا نوجوانان تنیس باز را به همراه مربی و خانواده هایشان به این مسابقات اعزام کنیم. لازم بیادآوری است که هزینه این اعزام ها به دلیل اعزام دسته جمعی بسیار پایین است. اولین دوره این کمپ ها برای رده سنی 10 تا 16 سال در بلژیک خواهد بود که اطلاعیه آن بر روی سایت فدراسیون قرار گرفته است.
برنامه زنده مجله ورزش های راکتی سه شنبه 29 فروردین کاری از گروه علوم ورزشی بود که با اجرای کشاورز پخش شد. این برنامه ساعت 15:05روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • دختران تنیسور در دوشنبه

  • همایش های استعدادیابی اسکواش

  • قیمت های غیرمنطقی واگذاری زمین های تنیس

  • علت حذف تیم تنیس روی میز دانشگاه آزاد

  • گرانی مجموعه های تنیس دولتی

  • اسکواش برای تابستان دانش اموزان

  • بی سالن بودن هیئت بدمینتون استان تهران

  • موفقیت تیم تنیس روی میز در دولسدورف

  • نظری: مدال آوری تنیس روی میز در مدیریت جدید دور از انتظار نیست

  • ایران میزبان همفتمین دوره رقابت های تنیس پیشکسوتان