صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های راکتی سه شنبه 24 اسفند با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز کشورمان به توضیح در خصوص برنامه های سال 96 اختصاص داشت.به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز کشورمان در گفتگو با رادیو ورزش گفت: در اسفندماه مسابقات متعددی را برگزار کردیم که همچنان ادامه دارند. از جمله برگزاری مسابقات لیگ در دو بخش بانوان و آقایان و سایر مسابقاتی که در سطح کشور و در رده های سنی پایه میان دختران و پسران برگزار شد. مسابقات لیگ دسته یک بانوان با قهرمانی باشگاه ذوب آهن اصفهان و نائب قهرمانی مس کرمان پایان یافت. همچنین تیم مناطق نفت خیز جنوب مقام سوم را کسب کرد. مسابقات دسته یک آقایان هم با قهرمانی تیم دانشگاه یزد و نائب قهرمانی مناطق نفت خیز جنوب همراه بود. این تیم ها می توانند در سال آینده به لیگ برتر راه پیدا کنند. روزهای پایانی لیگ آقایان در حال برگزاری است و هنوز کاملا 4 تیمی که به رقابت های مرحله پلی آف راه می یابند مشخص نشده اند. ضمن اینکه مسابقات پلی آف در ابتدای سال 96 خواهد بود.
قارداشی در خصوص مسابقات پیش رو در سال جدید گفت: بجز بازی های رسمی مانند رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا که بانوان و آقایان به آن اعزام می شوند و اردوی تمرینی آنها که از 4 فروردین آغاز می شود. اواخر اردیبهشت نیز برای شرکت در مسابقات کشورهای اسلامی عازم باکو خواهند شد. پس از بازگشت از باکو و استراحت سه روزه بازیکنان راهی آلمان می شوند تا 4 نفر از بانوان و 4 نفر از آقایان در بازی های انفرادی و دوبل قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر دوسلدورف حضور پیدا کنند.
وی در ادامه افزود: مسابقات قهرمانی جوانان، نوجوانان آسیا و مسابقات بین المللی کروواسی، اسلوونی، مسابقات اسپانیا که رده های سنی پایه به آن اعزام می شوند؛ از دیگر رقابت هایی هستند که در سال جدید برگزار خواهند شد.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این سوال که آیا به استعدادیابی در این رشته و جوانگرایی توجه ای می شود؟ بیان کرد: ما برادران عالمیان را داریم. نیما 25 و نوشاد 26 ساله است. اگر این دو برادر آمادگی خود را حفظ کنند برای المپیک 2020 توکیو هم مشکلی نخواهند داشت. اما سرمایه گذاری ما روی جوانان زیر 20 سال و آماده کردن آنها برای مسابقات آسیایی فروردین در چین ادامه دارد. نیما و نوشاد عالمیان هم برای در حال سپری کردن اردوی بازی های کشورهای اسلامی هستند و به چین اعزام نمی شوند.
قارداشی درباره فضاهای ورزشی تمرین تنیس روی میز توضیح داد: در یکی دو سال اخیر اتفاقات خوبی برای تنیس روی میز افتاده و برخی از قهرمانان تنیس روی میز ما سالن های خصوصی را راه اندازی کردند که دسترسی را برای همگان آسان تر کرده است. به تازگی هم توافقنامه ای بین وزیر ورزش و مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید منعقد شد که در آن 50 میلیارد تومان بودجه برای ساخت سالن های تمرینی کوچک و زود بازده در تمامی استان های کشور به جز تهران و توابع آن اختصاص یافته است.
برنامه زنده مجله ورزش های راکتی سه شنبه 24 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی بود که با اجرای کشاورز پخش شد. این برنامه ساعت 15:05روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • راهکار افزایش انگیزه تنیس بازان

  • مربی چینی در کادر فنی تنیس روی میز

  • اصفهان میزبان مسابقات A++ تنیس

  • لیگ تنیس پس از تعطیلی دو ساله

  • استعدادپروری، هدف اسکواش

  • پلمپ مجموعه تنیس ورزشگاه شهید شیرودی

  • دختران بدمینتونیست در رقابت های یونیورسیاد

  • حضور دو داور زن ایرانی در رقابت های اسکواش قهرمانی آسیا

  • تنیس ساحلی، رشته ای جذاب و نوپا در ایران

  • استعفای سرمربی تیم ملی تنیس