صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 16 مرداد با حضور مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش به موضوع رویدادهای مهم پیش روی اسکواش و حمایت وزارت ورزش در تامین ارز دولتی برای اعزام ورزشکاران این رشته ورزشی اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش پیرامون وضعیت تیم ملی اسکواش برای حضور در بازیهای آسیایی اظهار کرد: 26 مرداد با همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک کاروان 7 نفره اسکواش به همراه دو نفر یکی به عنوان عضو هیئت ژوری و دیگری داور به مالزی و از آنجا به جاکارتا اعزام خواهد شد.
وی در ادامه افزود: همزمان دانشگاه آزاد و فدراسیون دانشجویی در حال پیگیری برای اعزام دو ورزشکار اسکواش یعنی سهیل شاملی و سوگل ثمودی به همراه مستانه کرمپور به عنوان مربی است. این افراد برای نخستین بار به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان (فیزو) در بیرمنگام انگلستان اعزام خواهند شد . مسابقات انتخابی در ماه گذشته برگزار شده است.
وی درخصوص پشتیبانی وزارت ورزش در تامین ارز دولتی برای اعزام ورزشکاران حرفه ای اسکواش به رویدادهای بین المللی بیان کرد: با تورم و نوسانات ارزی که وجود دارد، فدراسیون با تشکیل جلساتی با دکتر داورزنی و دکتر فرامرزیان، تفاهم نامه مالی امضا کرد تا فدراسیون بتواند علاوه بر یک میلیارد و پانصد میلیون بودجه ای که تخصیص یافته، اعتبارات دیگری هم جذب کند. حمایت ارزی وزارت ورزش بدین شکل بود که هر اعزام بین المللی انفرادی و حرفه ای که درخواست کردیم، وزارت و شورای برون مرزی آن را تائید کرده و ارز دولتی در اختیار ورزشکاران قرار داد. بخشی از هزینه ریالی اعزامها را فدراسیون و بخشی را نیز خود ورزشکاران تقبل می کنند.
سلیمانی در آخر اعلام کرد: با وزارت ورزش در حال رایزنی هستیم و درصورت موافقت وزیر اعزامهای بین المللی انفرادی و حرفه ای که مقام بیاورند، پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 16 مرداد با اجرای شاهرخ کشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • ثریا آقایی و مهران شهبازی امید بدمینتون در مسابقات آسیایی

  • درخشش نوجوانان و جوانان تنیس روی میز در مسابقات اپن جهانی اردن

  • ترقی و توسعه در دستور کار تنیس روی میز بانوان کشور

  • مسابقات تنیس بزرگسالان مجمع بازیکنان قهرمان پیشکسوت

  • بجنورد میزبان هفدهمین دوره لیگ دسته دوم بدمینتون بانوان

  • کسب مقام حاصل استعدادهای سرمایه گذاری شده در در بدمینتون

  • آخرین تلاش ها برای آماده سازی تنیس بازان در جاکارتا

  • اما و اگرها در نحوه انتخابی تیم ملی تنیس بانوان برای اعزام به بازیهای آسیایی

  • آخرین مسابقات تنیس جام رمضان و ایده های نو برای سال های بعد

  • استقبال از مسابقات تنیس جام رمضان