صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 12 تیر با حضور محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون به بررسی آخرین اقدامات و برنامه های این فدراسیون پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون با اعلام اینکه اردوی تیم ملی بدمینتون از دو هفته قبل آغاز و تا زمان اعزام ورزشکاران به جاکارتا ادامه خواهد داشت، در این رابطه اظهار کرد: در این اردو 6 نفر پسر و 6 نفر دختر حضور دارند که آقایان زیر نظر دکتر بهادر زکی زاده و خانمها زیر نظر سحر زمانیان تمرین می کنند. ما دو مرحله اعزام داریم که یکی قهرمانی جوانان آسیا است که پریا اسکندری و علیرضا کرمی دو بدمینتون باز جوان کشور اعزام خواهند شد. ثریا آقایی و مهران شهبازی هم که از قبل برای اعزام به جاکارتا انتخاب شده بودند و در اردوی مشترک با حریفان تمرینی حضور دارند. در ضمن اردوها تا 29 مرداد که ورزشکاران به جاکارتا اعزام می شوند، ادامه دارد.
وی در خصوص رویدادها و مسابقات داخلی این رشته عنوان کرد: مسابقات قهرمانی کشور انتخابی خودش را دارد. برای مسابقات داخلی هم برنامه ریزی داریم. هفته آینده مسابقات نونهالان در شهرستان قائن در خراسان جنوبی که بدمینتون خیز است، برگزار می شود. همچنین مسابقات باشگاه های دسته دو بانوان در خراسان شمالی و مسابقات رنکینگ جوانان را در اراک پیش رو داریم. برنامه ریزی کرده ایم که لیگ از شهریور آغاز شود. بعلاوه دو اعزام خارجی هم برای دختران و هم پسران خواهیم داشت که یکی از اعزامها به بلاروس در نظر گرفته شده است. در آذر ماه مسابقات جوانان در سمنان برگزار می گردد که رنک جهانی و آسیایی دارد و قصد داریم جایزه هم تعیین کنیم تا شرکت ورزشکاران بیشتر شود. در ضمن برای مسابقات دهه فجر در تهران در حال برنامه ریزی هستیم.
پوریا در آخر تاکید کرد: بدمینتون گستردش پیدا کرده است. ما 34 هیئت فعال استانی و حدود 240 هیئت شهرستان داریم. با برنامه ریزی خوبی که طی این 8 سال انجام شده است، استعدادهایی مثل ثریا آقایی، شهبازی و امیر جباری به ثمر نشسته اند که امیدوارم در آینده با تلاش دوستان، سکوهای قهرمانی آسیا و جهان را کسب کنیم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 12 تیر با اجرای شهریاری و کارشناسی شاهرخ کشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز

  • دستاوردهای برگزاری رقابتهای تنیس زیر 14 سال آسیا در تایلند

  • انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی

  • برنامه های جدید فدراسیون تنیس در توسعه کیفی این رشته

  • نیما و نوشاد عالمیان و لیگ های اروپایی

  • روند رو به رشد تنیس روی میز بانوان در بازیهای آسیایی