صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 5 تیر با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز به موضوع آماده سازی بازیکنان تنیس روی میز برای شرکت در مسابقات پیش رو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز که در تلاش برای برنامه ریزی و اجرای اردوهای فشرده برای آماده سازی تیم های ملی تنیس روی میز کشور است، درخصوص وضعیت اردوهای تیم های ملی اظهار کرد: هم اکنون در حال آماده سازی بازیکنان برای بازیهای آسیایی جاکارتا هستیم. دو اردوی بین المللی مشترک داریم که طبق تفاهنامه سال گذشته با ترکیه و آذربایجان صورت می پذیرد. این دو کشور علاوه بر بازیکنان خوبی که دارند، در بخش مردان و زنان از بازیکنان چینی بهره می گیرند. بعلاوه یک اردوی مشترک تمرینی نیز در بوداپست با تیم ملی مجارستان برگزار خواهیم کرد. در اردوی آذربایجان بانوان و آقایان اعزام می گردند ولی برای مجارستان تنها تیم ملی آقایان اعزام می شوند چون بانوان را اخیرا به کره شمالی فرستاده ایم.
وی ادامه داد: اردوهای آخر که در نزدیکی اعزام به جاکارتا انجام می گردد، با هماهنگی کادر فنی انجام می شود و احتمالا در یکی از شهرهای شمالی یا جنوبی که آب و هوایی مشابه شرایط هوایی اندونزی دارد، مثل شهر بابل که زادگاه نیما و نوشاد عالمیان نیز هست و امکانات خوبی هم دارد، برگزار می گردد. بعلاوه این دو برادر در تور پلاتینیوم نیز شرکت خواهند داشت.
قارداشی درخصوص نحوه آماده سازی تیم های ملی نوجوان و جوانان با توجه به نزدیک شدن مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا که در میانمار برگزار می شود، توضیح داد: در حال حاضر اردوی مشترکی با تیم ملی جوانان و نوجوانان ترکیه در بخش پسران در تهران در حال برگزاری است. چون ترکیه هم مسابقات نوجوانان و جوانان اروپا را پیش رو دارد، این اردوی مشترک را بنا به پیشنهاد ترکیه برگزار کردیم. همچنین دختران نوجوان و جوان ما نیز در شیرودی با حریفان تمرینی خود کار می کنند.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز افزود: برای شرکت در مسابقات جهانی هوپس، محمدامین صمدی بهمراه مربی اش به اسپانیا می رود تا از قهرمانی دو سال پیاپی نوید شمس دفاع کند. دو اعزام هم در بخش نوجوانان و جوانان به چین داریم و امین احمدیان تنها نماینده ایران در المپیک نوجوانان آرژانتین برای شرکت در یک اردوی تمرینی و یک مسابقه به دو شهر مختلف چین اعزام می شود تا رنکینگ جهانی اش را ارتقا دهد و در المپیک نوجوانان آرژانتین جز 8 نفر برتر قرار گرفته و از قرعه مناسبتری برخوردار شود.
وی در رابطه با انتخاب نائب رئیس فدراسیون تنیس روی میز عنوان کرد: تقریبا در این دو سال و نیم اخیر، 3 نفر را جهت این سمت معرفی کرده بودیم که دو نفر از آنها به دلایلی در این سمت قرار نگرفتند و بالاخره دکتر بهنام حبیب زاده که خود از خانواده تنیس روی میز است و از سال 83 تا 89 نیز رئیس هیئت تنیس روی میز استان اردبیل بود از سوی فدراسیون معرفی شد که دو روز پیش دکتر سلطانی فر ابلاغش را امضا کرد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 5 تیر کاری از گروه علوم ورزشی با اجرای شاهرخ کشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • آخرین برنامه های مسابقات تنیس روی میز کشور

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز

  • دستاوردهای برگزاری رقابتهای تنیس زیر 14 سال آسیا در تایلند

  • انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی

  • برنامه های جدید فدراسیون تنیس در توسعه کیفی این رشته

  • نیما و نوشاد عالمیان و لیگ های اروپایی