صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 22 خرداد با حضور امیرهمایون صدری، مدیر دهمین دوره مسابقات تنیس جام رمضان به موضوع برگزاری مسابقات تنیس پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ امیرهمایون صدری، مدیر دهمین دوره مسابقات تنیس جام رمضان با اعلام اینکه این دوره آخرین دوره مسابقات تنیس جام رمضان خواهد بود پیرامون این مسابقات گفت: هر سال 16 نفر از برترین های ایران به این مسابقات دعوت می شدند ولی امسال به دلیل اینکه سال آخر بود، برای اینکه بازیکنان بخصوص جوانان بیشتری شرکت داشته باشند، از 22 نفر دعوت کردیم که 11 نفر طبق رنکینگ و مابقی جوانان و قهرمانان پیشین تنیس کشور بودند. این مسابقات به مرحله نیمه نهایی خود رسیده است. از امشب نیز مسابقات پیشکسوتان با حضور 4 تیم دوبل در زمینهای باشگاه انقلاب آغاز می شود.
صدری در خصوص علت پایان یافتن برگزاری مسابقات تنیس جام رمضان گفت: از سال اول هدف اصلی برگزاری این بود که گردهمایی از بهترینهای تنیس ایران باشد و بازیکنان جوان با بازیکنان برتر کشور به رقابت بپردازند. فکر می کنم بعد از این چند سال به هدف خود رسیده ایم و برای سالهای آینده ایده های جدیدی داریم و تمرکزمان را روی قهرمانان جوان و آینده دار تنیس گذاشته ایم.
وی ادامه داد: هدف ما این است که مسابقات را به شکل دیگری برگزار کنیم. برای مثال مسابقاتی برای رده زیر 21 سال کشور با همین جوایز برگزار کنیم تا برای شرکت در مسابقات داخلی و بین المللی انگیزه ای شود. کل مبلغ جایزه مسابقات جام رمضان 28 میلیون است که 10 میلیون به نفر اول تعلق می گیرد. به دلیل هزینه زیاد، مسابقات بین المللی در ایران برگزار نمی شود و لازم است جوانان آینده دار را به مسابقات بین المللی بفرستیم که امیدواریم با حمایت فدراسیون این کار انجام شود.
وی در مورد استعدادیابی از خلال برگزاری این مسابقات عنوان کرد: فکر می کنم که تنیس ما در مسیری قرار گرفته که می توان استعدادهای خوبی در آن یافت. بهروز کارگران با 19 سال سن قهرمان جایزه بزرگ اصفهان شد. سینا مقیمی با 16 سال سن بالاترین مقام بین المللی ایران و زیر 18 سال جهان را دارد. اتفاقات خوبی در تنیس کشور در حال رخ دادن است ولی هنوز هم نسبت به کشورهای دیگر عقب هستیم که امیدوارم با تلاش کادر فنی و این مسابقات انگیزه ای ایجاد شود تا جوانان تا در تنیس بمانند و بیشتر تمرین کنند.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 22 خرداد کاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای اسکویی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • آخرین برنامه های مسابقات تنیس روی میز کشور

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز

  • دستاوردهای برگزاری رقابتهای تنیس زیر 14 سال آسیا در تایلند

  • انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی

  • برنامه های جدید فدراسیون تنیس در توسعه کیفی این رشته

  • نیما و نوشاد عالمیان و لیگ های اروپایی