صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه اول خرداد ماه با حضور عباس زارع، رئیس هیات تنیس استان البرز به موضوع فعالیتهای این هیات جهت توسعه رشته تنیس پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس زارع، رئیس هیات تنیس استان البرز با بیان اینکه در تلاشند که در ظرف 3 سال آینده در تیمهای ملی حضور پررنگتری داشته و جزو 2 یا 3 استان برتر کشور باشند، پیرامون فعالیتهای این هیات جهت توسعه رشته تنیس اظهار کرد: استان البرز در یکی دو سال گذشته شاهد احداث چند مجموعه ورزشی همچون مجموعه تنیس جهانشهر بوده است. خوشبختانه در حال حاضر، 5 باشگاه فعال که هر کدام 5 دارای زمین مستقل هستند، در استان فعالیت می کنند و چندین مجموعه هم داریم که یک، دو یا سه زمین در اختیار دارند.
وی از توسعه فیزیکی قابل ملاحظه تنیس طی دو سال گذشته بخصوص در فردیس و کرج خبر داد و گفت: خوشبختانه در حوزه تیمهای پایه و بحث استعدادیابی کار ویژه ای را در استان شروع کرده ایم و شاهد موفقیت و درخشش تنیس بازان نوجوان و خردسال در سطح ملی و حتی بین المللی هستیم.
زارع در ادامه افزود: امسال با همکاری فدراسیون قصد داریم که برنامه جامعی را برای میزبانی تورنمنتهای تنیس و همچنین دوره های آموزش مربیگری تدارک ببینیم و برنامه های مفصلی جهت میزبانی مسابقات در سطح منطقه و کشور داریم.
رئیس هیات تنیس استان البرز درخصوص توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی در رشته تنیس بیان کرد: موضوعی که باید بدان توجه شود، اقتصاد تنیس است که هم برای سرمایه گذاران این بخش می تواند مزیتهایی داشته باشد و هم در سطح ملی می تواند کمکهای شایانی برای رشد و توسعه آن کند. بطوریکه در قالب برنامه هایی که از سال گذشته تا امسال داشتیم، نزدیک به 50 فرصت شغلی ایجاد شده است که می تواند در اقتصاد کلان کشور تاثیر بگذارد.
وی با تاکید بر نقش پر رنگ وزارت ورزش، دولت و شهرداریها در توسعه این رشته با نگرش کارآفرینی، مزیتهایی همچون کشف و پرورش استعداد و همچنین قهرمان پروری را از دیگر مزیتهای جانبی این رشته دانست.
زارع در پایان تصریح کرد: اگر مزایای اقتصادی تنیس را برای سرمایه گذار خصوصی تشریح کنیم و شرکتهایی را بوجود آوریم که در قالب شراکت چند مربی یا ورزشکار تنیس باشند، براحتی می توان روی اراضی خالی در شهرها سرمایه گذاری کرد و این رشته را از نظر فیزیکی گسترش داد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه اول خرداد ماه کاری از گروه علوم ورزشی با اجرای شاهرخ کشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • قهرمانی تنیس دو نفره دختران در مسابقات غرب آسیا

  • غربالگری استعدادهای اسکواش کشور کلید خورد

  • انتخاب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات جهانی مجارستان

  • آغاز لیگ برتر تنیس روی میز مردان کشور

  • آخرین برنامه های مسابقات تنیس روی میز کشور

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز