صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" سه شنبه 18 اردیبهشت با حضور رئیس فدراسیون تنیس روی میز و دبیر کل کمیته ملی المپیک به موضوعات صعود تیم ملی تنیس روی میز به دسته یک جهان و اعزام رشته های راکتی به بازی های آسیایی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز پیرامون موفقیت ورزشکاران تنیس روی میز در مسابقات جهانی سوئد و صعود به دسته یک جهان اظهار کرد: در این رقابتها، بازیکنان ما شانس بیشتری هم داشتند. نیما عالمیان در مسابقه فینال مقابل مجارستان در شرایطی که 2 بر 1 جلو بود؛ بازی به گیم پنجم کشیده شد و در نهایت 3 بر 2 باخت. ولی این نکته حائز اهمیت است که مجارستان بعد از چین پرافتخارترین تیم دنیاست. در مجموع بازیکنان ما خوب کار کردند و حالا توقع از تنیس روی میز بالا رفته است. البته در سطح یک جهان رقبای قدرتمندی وجود دارند و بایستی تلاش و حمایتهای بیشتری از این قهرمانان صورت گیرد.
وی درخصوص نحوه آماده سازی تیم های ملی تنیس روی میز گفت: قبل از اعزام به این مسابقات، ترکیبی از اردوهای منظم داخلی و اعزامهای بین المللی را داشتیم. در حال هم تمرینات داخلی بطور منظم در حال انجام است و اواخر خرداد سال جاری، دو پروتور جهانی در شرق آسیا یعنی هنگ کنگ و چین خواهیم داشت. ضمن اینکه امروز هم بازیکنان رده جوانان ما به تایلند رفته اند تا رنکینگ جهانی خود را ارتقا دهند.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در رابطه با حضور موفق نمایندگان این رشته در مجامع بین المللی بیان کرد: حمیدرضا صباغیان و سیمین رضایی دو نفر از داوران ما که در رقابتهای جهانی سوئد قضاوت داشتند، برای بازیهای آسیایی نیز دعوت شدند. برای اولین بار در تاریخ تنیس روی میز کشور خانم نصیبه هِروی در کمیته برگزاری مسابقات جهانی تنیس روی میز سوئد انتخاب شد. افشین بدیعی نیز به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی، معرفی و انتخاب شد.
شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز در بخش دیگری از این برنامه با تائید اعزام رشته های تنیس روی میز، اسکواش و تنیس به بازی های آسیایی جاکارتا، در خصوص سرنوشت اعزام رشته بدمینتون عنوان کرد: در مورد رشته بدمینتون در تلاش هستیم که یک دختر و یک پسر را به بازی های آسیایی جاکارتا اعزام کنیم. هر کدام از نفرات رشته های راکتی تائید شده، با استدلال و فلسفه خاصی اعزام می شوند. تنیس روی میز در موفقیت اخیر خود توانست جزو تیمهای پیشرو جهان شود و سابقه اخذ سهمیه المپیک را نیز دارد. رشته تنیس نیز در غرب آسیا و همچنین نوجوانان و جوانان موفقیتهایی کسب کرده و چون این رشته مسابقات قهرمانی آسیا و جهان ندارد، از همین رو بازیهای آسیایی فرصت و انگیزه ای برای نشان دادن تواناییهای قهرمانان این رشته خواهد بود.
وی همچنین در مورد رشته اسکواش نیز گفت: اسکواش هم در این اواخر موفقیتهای خوبی کسب کرد و سرمایه گذاری خوبی نیز در آن شده است و اعضای ستاد اعزام به بازیهای آسیایی استدلال این سه رشته راکتی را پذیرفتند.
برنامه مجله ورزش های راکتی روزهای سه شنبه ساعت 15:05 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • مسابقات تنیس بزرگسالان مجمع بازیکنان قهرمان پیشکسوت

  • بجنورد میزبان هفدهمین دوره لیگ دسته دوم بدمینتون بانوان

  • کسب مقام حاصل استعدادهای سرمایه گذاری شده در در بدمینتون

  • آخرین تلاش ها برای آماده سازی تنیس بازان در جاکارتا

  • اما و اگرها در نحوه انتخابی تیم ملی تنیس بانوان برای اعزام به بازیهای آسیایی

  • آخرین مسابقات تنیس جام رمضان و ایده های نو برای سال های بعد

  • استقبال از مسابقات تنیس جام رمضان

  • اوقات فراغت تابستان دانش آموزان با میزهای پینگ پنگ پر می شود

  • برنامه های جامع هیات تنیس استان البرز برای توسعه این رشته ورزشی

  • برنامه ریزی مسابقات متعدد در تقویم فدراسیون تنیس