صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله "ورزش های راکتی" روز سه شنبه 11 اردیبهشت با حضور علی اصغر غمناک، رئیس سازمان لیگ تنیس به موضوع برنامه ها و مسابقات تنیس کشور پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اصغر غمناک، رئیس سازمان لیگ تنیس درخصوص برنامه های این فدراسیون برای برگزاری مسابقات اظهار کرد: 6 مسابقه جایزه بزرگ ویژه آقایان و 6 مسابقه جایزه بزرگ ویژه بانوان در نظر گرفته ایم که بلافاصله بعد از آن مسابقات، گِریدهای پائین تر برگزار می گردد. پائین ترین گرید مسابقات، مناطق هستند که هم استانهای محروم و هم استانهای با ظرفیت بالا، خواهان میزبانی این دسته مسابقات هستند.
وی در ادامه افزود: در مسابقات جایزه بزرگ کلاس A نفر اول صاحب 1500 امتیاز می شود ولی در مسابقات مناطق حداکثر امتیاز 150 است. بعلاوه 32 نفر اول هم حق حضور در مسابقات مناطق را ندارند تا برای بازیکنان با سطح کیفی پائین تر ایجاد انگیزه شود.
وی یادآور شد: هفته آینده مسابقه جایزه بزرگ به مناسبت آزادسازی خرمشهر در زمین های تنیس مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد. بعد از جایزه بزرگ آقایان، مسابقات ویژه رده های سنی 10، 12، 14 ،16 و 18 سال ویژه دختران و پسران در زمین های تنیس مجموعه ورزشی آزادی برگزار می گردد.
غمناک درخصوص برگزاری مسابقات تنیس در سطح بین المللی بیان کرد: مسابقات بین المللی زیر 18 سال جوانان سال 97 در اصفهان برگزار شد و بیش از 102 نفر شرکت کننده داشت که 40 نفر بازیکنان خارجی بودند. در این مسابقات در بخش دو نفره، سینا مقیمی همراه زوج روسی خود به فینال رسید و در بخش دختران مشکاه الزهرا صفی با 13 سال سن توانست به مرحله نهایی برسد که نویدبخش این است که در بخش پایه، خوب کار می شود.
وی عنوان کرد: در شهریور و مهر ماه نیز در رده های سنی مسابقات بین المللی داریم. در رده سنی زیر 14 سال تور تنیس آسیا را داریم که از روز شنبه هفته اول آن در ساری آغاز خواهد شد. درمجموع با توجه به مسابقات آزاد، آسیایی و لیگ نوجوانان و جوانان بالغ بر 12 مسابقه برگزار خواهیم کرد.
برنامه زنده مجله ورزش های راکتی سه شنبه 11 اردیبهشت کاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ کشاورز و کارشناسی فرشاد صفتی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

مرتبط با این خبر

  • قهرمانی تنیس دو نفره دختران در مسابقات غرب آسیا

  • غربالگری استعدادهای اسکواش کشور کلید خورد

  • انتخاب تیم ملی تنیس روی میز برای مسابقات جهانی مجارستان

  • آغاز لیگ برتر تنیس روی میز مردان کشور

  • آخرین برنامه های مسابقات تنیس روی میز کشور

  • درخواست میزبانی ایران برای مسابقات دیویس کاپ آسیا

  • آغاز اردوهای تیم ملی تنیس از هفته چهارم آبان

  • تحویل باشگاه اسکواش انقلاب به فدراسیون اسکواش

  • رویکردهای جدید فدراسیون اسکواش در توسعه ورزش قهرمانی

  • برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز