جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

علی امینی فرد: اگر از پایه به نوجوانان وزنه برداری توجه نكنیم یك خلا بزرگی در كشور خواهیم داشت/ سالن های ما به شدت به پول وابسته اند

سرمربی سابق وزنه برداری تیم ملی نوجوانان: من را كنار گذاشته اند و علت آن را هم نگفتند چرا كه یك حالت خودمحوری در استان ها و فدراسیون ها ایجاد شده است.

1400/06/01
14:11

به گزارش رادیو ورزش؛ علی امینی فرد سرمربی سابق وزنه برداری تیم ملی نوجوانان در گفت و گوی تلفنی با برنامه جهان ورزش (وزنه برداری) كاری از گروه مسابقات این شبكه درباره كناره گیری برخی از مربیان و قهرمانان این رشته گفت: این را باید از مدیریت هایی كه در فدراسیون ها هستند سوال كنیم. اگر نگاه مدیران 4 ساله باشد ما نمی توانیم موفق شویم. در گذشته ما یك كمیته استعدادیابی در كمیته المپیك داشتیم و نونهالان را مورد تشویق قرار داده و آن ها را علاقه مند می كردیم تا به سمت این رشته روانه شوند. اگر نگاه ما بلند مدت باشد و مجریان ما طبق برنامه ها عمل كنند می توانیم در آینده ورزشكاران خوبی در سطح جهانی داشته باشیم. اگر بخواهیم در 4 سال بعد فدراسیون، مربیان را كنار گذاشته و توجه به ورزشكاران و پشتیبانی آینده جوانان و بزرگسالان كشور یعنی همان نوجوانان را در پایه نداشته قطعا یك خلا بزرگی خواهیم داشت. بعد از المپیك 2018 علیرضا یوسفی یك یا دو بار به اردو آمده و تا كنون خبری از او نشده است. آیا ما ورزشكارانی كه در پایه داریم را باید كنار گذاشته و هیچ حمایتی از آنان نكنیم و آن ها را در اردوها شركت ندهیم؟

وی درباره عدم حضور خود بعد از المپیك افزود: این را باید از فدراسیون وزنه برداری پرسید. ما بعد از المپیك آمدیم ولی رئیس فدراسیون حتی جواب ما را هم نداد. می خواستم سوال كنم كه چه اتفاقی افتاده است كه من را كنار گذاشته اید. اگر مشكلی بود چرا از طریق كمیته فنی اعلام نكرده اید. چرا مشكل را حل نكردید. من فكر می كنم مسائل پشت پرده دیگری وجود دارد كه شایسته خانواده وزنه برداری نیست. هیات استان ما خوب نیست. در سال هایی كه تیم ملی بودم مدیركل آن یك بار به من تبریك نگفت. یك بار با من تماس نگرفت. یك حالت خودمحوری در استان ها و فدراسیون ها ایجاد شده است كه فكر نكنم با این مدیریت، آینده خوبی برای كشورمان در این رشته باشد.

علی امینی فرد در پایان شرایط تیم های پایه و استعداد یابی را اینگونه ارزیابی كرد: آموزشگاه ها پایه اساسی ورزش كشور ما بودند یعنی از طریق مدارس می توانستیم وزنه برداران در بخش نونهالان خود را انتخاب و وارد این رشته نماییم. اما متاسفانه در مسابقات آموزشگاهی ما را كنار گذاشتند. سالن های ما سالن هایی شده كه به شدت به پول وابسته اند و كسانی به دنبال ورزش می روند كه از طرف دیگر منفعتی داشته باشند. در حال حاضر سالن هایی كه تربیت بدنی در اختیار هیات ها گذاشته فقط باید با پول در اختیار قرار گیرد در صورتی كه در گذشته رایگان بود. كسانی به این رشته روی می آورند كه از قشر متوسط به پایین هستند. امیدوارم فدراسیون و وزیر ورزش جدید این مشكلات را از سر راه ما بردارد.

مخاطبان در سر تا سر دنیا می توانید از طریق وب سایت WWW.RADIOVARZESH.IR ضمن استفاده از پخش زنده، در جریان آخرین اخبار و رویدادهای ورزشی باشید. ما را در اینستاگرام با شناسه @radiovarzesh 92 پیدا و همراهی كنید.


انتهای پیام/


دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)