جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

سرمربی تیم ملی وزنه برداری: دوپینگی ها سهمیه ما را كم كردند

محمدحسین برخواه برخی انتقادات علیه فدراسیون وزنه برداری و عملكرد این تیم در المپیك را غیرمنصفانه خواند.

1400/05/18
15:39

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین برخواه سرمربی تیم‌ ملی وزنه برداری در گفتگوی اختصاصی با برنامه جهان ورزش (وزنه برداری) از عملكرد تیم وزنه برداری در المپیك دفاع كرد و گفت: سهمیه ما به دلیل دوپینگ هایی كه قبل از مدیریت فعلی فدراسیون رخ داده كم‌ شده بود ولی ما خیلی علاقمند بودیم كه سهراب مرادی را در تركیب داشته باشیم اما در نهایت به دو نفر فعلی رسیدیم و در مسابقه نیز شاهد عملكرد خوبی بودیم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: علی مرادی بیشتر از ركورد خودش را می‌توانست بزند اما ترجیح دادیم بالاتر نزنیم چون حركت دوم دوضرب را با سرگیجه زد كه ترجیح دادیم وزن را زیاد نكنیم.

برخواه در خصوص علی هاشمی نیز گفت: ما طبق برنامه پیش رفتیم و در مجموع ورزشكاران ما خوب جنگیدند و كم كاری نكردند.

وی ادامه داد: سهراب مرادی با یك‌ وزنه سبك می‌توانست سهمیه را در كلمبیا كسب كند اما این‌ كار را انجام نداد. در انتخاب نفرات تا نیمه خرداد ماه همه كشورها فرصت داشتند تا اسامی لیست نهایی را مشخص كنند اما بالاتر از سهراب مرادی علی میری و ایوب موسوی در رنكینگ بودند.

او افزود: ما بخاطر سهراب 2 نفر بالاتر از او را حذف كردیم و 3 نفر نهایی را كه داودی؛ هاشمی و سهراب بودند را به فدراسیون جهانی معرفی كردیم.

سرمربی تیم‌ ملی وزنه برداری اظهار داشت: 2 روز بعد از آن فدراسیون جهانی اسامی نفرات را در سایت منتشر كرد كه حدود 46 ورزشكار بودند و شانس سهراب در آن لیست سهمیه بسیار كم بود. بنابراین ما به جای اینكه یك سهمیه را از دست بدهیم‌ اسم‌ داودی و هاشمی را ارسال كردیم چون قطعا سهراب مرادی شانس حضور در لیست نهایی را نداشت.

برخواه خاطر نشان كرد: در 15 تیر ماه كه 2 هفته به المپیك مانده بود كشور ساموا انصراف داد و در وزن 96 یك‌ گزینه خالی شد. ما چطور باید این اتفاق را در خرداد پیش بینی می‌كردیم كه سهراب را در لیست قرار می‌دادیم؟

سرمربی تیم‌ ملی وزنه برداری در پایان با آرزوی موفقیت برای ورزشكاران وزنه برداری و دیگر ورزشكاران به ادامه این مسیر با تلاش بیشتری تاكید كرد.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)