صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 19 تیر، در گفتگو با محمد رضا کاظمی نژاد، دبیر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری و سرمربی تیم وزنه برداری جوانان مناطق نفت خیر، به بررسی علت حضور محدود ورزشکاران در مسابقات لیگ اختصاص داشت.


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد رضا کاظمی نژاد، دبیر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری و سرمربی تیم وزنه برداری جوانان مناطق نفت خیر، در ارتباط با ضعف مسابقات لیگ کشور، اظهار کرد: فدراسیون وظایف خود را از جمله: تجهیز و آمادگی محل برگزاری مسابقات، حفظ و رعایت استانداردهای ورزشی، دعوت از باشگاه ها را به درستی رعایت و اجرا می کند. اینکه چرا تیم ها شرکت نکردند یا کم بودند به روند تاریخی لیگ برمی گردد. ما فراز و نشیبهای زیادی در لیگ داشتیم؛ به طور مثال سال گذشته با توجه به اینکه سال پاک وزنه برداری لقب گرفته بود 4 تیم شرکت کردند.
کاظمی نژاد، در ادامه گفت: باشگاه ها مشکلات مالی دارند. رشته وزنه برداری، رشته ای است که تنوع ندارد و ورزش قهرمانی است. هیأت های ورزشی و باشگاه ها باید تلاش کنند تا در سطح استان اسپانسرهایی داشته باشند و نیز ورزشکاران را به این رشته علاقه مند کنند. انشالله به سمتی برویم که وزنه برداری پیشرفت کند. هر چه دامنه وزنه برداریمان وسیع تر شود و نفرات بیشتری در این رشته حضور داشته باشند، قاعدتاً نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.
وی، در مقابل این گفته مجری که گاهی برنامه ریزیهای فدراسیون در جهت های خاصی است؛ به طور مثال شما همان رکوردهایی که وزنه برداران یک ماه قبل در مسابقات قهرمانی آسیا می زنند را در رقابتهای لیگ لحاظ می کنید؛ در حالیکه میدان لیگ باید میدان رقابت باشد، عنوان کرد: این موضوع که رکوردها را حساب می کنند، مربوط به فدراسیون ما و علی مرادی نیست و به سال 1399 زمان ایوانف برمی گردد؛ در آن سال گفته شد که ورزشکار کمتر از یک ماه و نیم نباید در مسابقات شرکت کند و اگر وزنه بردار در رقابتهای جهانی و آسیایی شرکت کرد، رکوردهایشان را در مسابقات لیگ لحاظ کنید.
دبیر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری، اضافه کرد: وزنه برداری یک رشته تخصصی و سنگین است؛ زیرا اگر ورزشکار در مسابقات شرکت کند، بدن مجدداً ریکاوری شود، تمرینات انجام دهد و به سطحی برسد که در مسابقات شرکت کند، زمان می برد و در صورت رعایت نکردن این موارد ورزشکار آسیب خواهد دید و سرمایه ورزشی از دست می رود.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • عمده ترین مشکلات هیأت وزنه برداری استان تهران

  • علت استعفای انوشیروانی از سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری

  • دلسردی فلاحتی نژاد از دنیای وزنه برداری

  • اهمیت توجه به تیم ملی وزنه برداری جوانان

  • بررسی شرایط موجود هیأت وزنه برداری استانها

  • اهمیت کسب کرسی بین المللی در رشته وزنه برداری

  • بررسی وضعیت وزنه برداری استانها

  • انتقاد یک پیشکسوت از رئیس فدراسیون وزنه برداری

  • علت ضعف وزنه برداری ایران در اوزان سبک

  • عباسپور: کیانوش قصد خداحافظی ندارد