صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 12 تیر، با حضور سجاد انوشیروانی، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان، به بررسی دلایل استعفای وی پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ سجاد انوشیروانی، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان، در ارتباط با خروج وی از بدنه تیم ملی وزنه برداری گفت: به نظر من باید این اتفاق می افتاد؛ زیرا ما از ماه ها قبل با این شرایط مشکل داشتیم. خدا خود شاهد است که جانانه کار کردم؛ با تمام وجود وقت گذاشتم و فکر کردم. تمام تلاش من این بود که وزنه برداری ایران بتواند از جایگاه خود در دنیا دفاع کند.
وی، در پاسخ به این سوال که شما با چه قاعده و قانونی 2 سال سرمربی تیم ملی بزرگسالان بودید؛ اما هیچ نوشته و قراردادی وجود ندارد، عنوان کرد: من از ورزش یاد گرفتم که سرباز این ملت هستم و باید خدمت کنم. قبل از المپیک قرار بود که قرارداد بسته شود، اما امروز و فردا شد تا به المپیک رسیدیم و من به خاطر جوی که بر المپیک حاکم بود، حس کردم اگر بیشتر اصرار کنم، مسئولان فدراسیون تصور کنند به خاطر مسائل مادی پافشاری می کنم. قرار داد بسته نشد؛ اما بنده تا به امروز به حق و حقوق کامل خود رسیده ام. اینکه فدراسیون طبق چه قانونی وبا چه ماده و تبصره این کار را انجام داده، برای بنده هم جای سوال است. من با تمام توانم ایستادم تا در المپیک با کمترین حاشیه حضور پیدا کنیم.
سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری، تصریح کرد: بعد از المپیک ضرورت هایی را در شورا مطرح کردیم و همه اعضا موافقت کردند که این موارد اصول اولیه هستند و باید باشند. متأسفانه تا بازیهای کشورهای اسلامی از تمام ضرورت های مطرح شده 3 یا 4 مورد بیشتر تأمین نشده بود.
وی، در پاسخ به این پرسش که چرا شما به عنوان سرمربی مانند چینی ها عمل نکردید و نپذیرفتید که رستمی برنامه هایش را با فدراسیون هماهنگ کند و به تنهایی تمرینات را پیش ببرد، اظهار داشت: شرایط و امکانات چینی ها با ما اصلاً قابل مقایسه نیست. ما تقاضای کمک سوم کردیم؛ اما نتوانستند این درخواستمان برآورده کنند. تیم ملی سوای کیانوش رستمی که با ما هماهنگ نبود، همه بازیکنان طبق برنامه پیش می رفتند.
انوشیروانی، نیز در پاسخ به این سوال که آیا با کیانوش رستمی برای رفع مشکلات صحبت نکردید، تشریح کرد: من همان روزهای اول با کیانوش صحبت کردم. او اظهار کرد که من مدتی است که تنها تمرین می کنم و توانستم با این شرایط نتیجه بگیرم؛ اما بنده نپذیرفتم و گفتم خارج از اصول و قواعد مربیگری و چارچوب و ضوابط تیم ملی نمی توانم خواسته شما را برآورده کنم.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • عمده ترین مشکلات هیأت وزنه برداری استان تهران

  • بررسی علل ضعف لیگ وزنه برداری کشور

  • دلسردی فلاحتی نژاد از دنیای وزنه برداری

  • اهمیت توجه به تیم ملی وزنه برداری جوانان

  • بررسی شرایط موجود هیأت وزنه برداری استانها

  • اهمیت کسب کرسی بین المللی در رشته وزنه برداری

  • بررسی وضعیت وزنه برداری استانها

  • انتقاد یک پیشکسوت از رئیس فدراسیون وزنه برداری

  • علت ضعف وزنه برداری ایران در اوزان سبک

  • عباسپور: کیانوش قصد خداحافظی ندارد