صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 5 تیر، با حضور محمد علی فلاحتی نژاد، قهرمان وزنه برداری جهان، به بررسی مشکلات روز وزنه برداری کشور اختصاص داشت.


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد علی فلاحتی نژاد، قهرمان وزنه برداری جهان، در پاسخ به این سوال که چرا اخیرا حضور شما در ورزش وزنه برداری کمرنگ شده است، عنوان کرد: زندگی هر فردی مسیری دارد؛ مسیر زندگی من این است که اکنون یک مقدار از ورزش دور باشم و به کارهای روزمره خودم رسیدگی کنم. در حقیقت از ورزش خسته و دلزده هستم و آن جذابیت و کارایی سابق را برای من ندارد. شرایط به گونه ای است که باب میل من و دیگر پیشکسوتان نیست. مشکلات و دردها زیاد است و باید رسیدگی شود؛ اما متأسفانه این اتفاق نمی افتد.
وی، در مقابل این گفته مجری که شما و دیگر قهرمانان پیشکسوت کشورمان تجاربی دارید که باید از آنها استفاده شود، اظهار داشت: بله مسلماً باید از تجارب استفاده شود. این تجربه ها را ورزشکارانمان یک شبه بدست نیاورده اند که بخواهیم آنها را خیلی سریع کنار بگذاریم. وزنه برداری رشته ای است که ورزشکار آن باید سالهای سال تمرین کند و ریاضت بکشد تا بتواند به عنوان قهرمانی برسد. تجربه های پیشکسوتان را باید مانند پازل در کنار هم قرار دهیم و این پازل نه تنها برای تیم ملی، بلکه برای کلیه مجموعه وزنه برداری قابل استفاده باشد.
فلاحتی نژاد، در تحلیل عملکرد جوانان در مسابقات جهانی، بیان کرد: ما باید رکوردهایی که در این مسابقات زده شد را با رکوردهایی که در مسابقات مختلف ثبت می شود، مقایسه کنیم و ببینیم چقدر فاصله داریم. ما نباید فقط به امتیازات تیمی دل ببندیم. من قصد ندارم زحمات وزنه بردارانمان را بی ارزش کنم. لازم است از ورزشکاران حمایت شود تا بتوانند در مسابقات آتی بهتر کار کنند.
این قهرمان پیشکسوت، در پایان افزود: متأسفانه چندین سال است که وزنه برداری تهران دچار رکود شده است و سالن های وزنه برداری تهران شاید به تعداد انگشتان یک دست نرسد. چرا وزنه برداری تهران باید به جایی برسد که در برگزار کردن یک مسابقه جام رمضان عاجز باشیم؟!
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • ضرورت فرهنگ سازی در حوزه دوپینگ کشور

  • دبیر کمیته داوران وزنه برداری: ما شرمنده داوران وزنه برداری هستیم

  • دلایل استعفای سیاهپور از سمت دبیری فدراسیون وزنه برداری

  • اهمیت پشتوانه سازی و تقویت زیرساختها در استمرار قهرمانی وزنه برداری کشور در جهان

  • بررسی علل ناکامی کیانوش در مسابقات قهرمانی جهان

  • بررسی ناداوری هایی که در حق سلیمی شد

  • درخشش سهراب مرادی در وزنه برداری

  • شیطنت ناتمام آمریکا برای تخریب روحیه وزنه برداران ایرانی

  • آخرین وضعیت وزنه برداران کشور در آستانه مسابقات جهانی

  • تحلیل و بررسی لیگ برتر وزنه برداری جوانان