صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقيقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 29 خرداد، با حضور کورش باقری، قهرمان جهان وزنه برداری و مربی اسبق تیم ملی، پیرامون اهمیت توجه به تیم ملی جوانان به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی وزنه برداری جوانان در مسابقات جهانی توکیو شرکت کرده است. در این مسابقات که از 3 روز قبل آغاز شده است، تا به اکنون چینی ها بسیار موفق عمل کرده اند و در اوزان سبک مثل همیشه اقتدار خود را نشان دادند. فعلاً 2 نماینده از کشورمان، حسین سلطانی و مصطفی زارعی در وزن 69 کیلوگرم به روی تخته رفتند که متأسفانه نتایج خوبی کسب نشد. امروز عباس زندی در وزن 77 کیلوگرم به روی تخته خواهد رفت.
کورش باقری، قهرمان جهان وزنه برداری و مربی اسبق تیم ملی، پیرامون رقابتهای جهانی جوانان اظهار داشت: برای محمد حسین برخواه و تیم خوبش آرزوی موفقیت دارم. تیم کاملی در مسابقات جهانی حضور پیدا کرده که قابل تحسین است.
وی، در خصوص اهمیت توجه ویژه به تیم ملی جوانان، اظهار داشت: الزامات اولیه حضور همیشه قدرتمند تیم بزرگسالان توجه ویژه به جوانان است. در سالهای گذشته از زمانیکه ایوانف به ایران آمد، توجه به تیم جوانان دیده شد؛ اما متأسفانه در مقاطعی هم به این تیم توجهی نشد و ما بعد از رفتن ایوانف تا سال 2010 دچار افت شدید شدیم. این پروسه نشان می دهد که اگر میخواهیم تیم ملی بزرگسالان وزنه برداری همیشه قدرتمند دیده شود، صرف اینکه ما تیم جوانان را در مسابقات جهانی شرکت دادیم نباشد؛ مخصوصاً مدال آوران را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و دغدغه هایشان را کم کنیم.
به اعتقاد من ادارات کل استانها، هیأت های وزنه برداری و فدراسیون وزنه برداری باید توجه بیشتری به جوانان نشان دهند و بیشتر هزینه کنند.
باقری، عنوان کرد: تزریق نفرات جوان به تیم بزرگسال هیچگاه به یکباره صورت نمی گیرد و در طول سال نهایتاً 3 جوان را در فیکس بزرگسالان قرار دهیم. یکی از معضلاتی که اکنون داریم، این است که نتوانسته ایم انتقال از رده جوانان به بزرگسالان، مخصوصاً در اوزانی خاص را به خوبی انجام دهیم و به نوعی این کار ناقص مانده است.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود

مرتبط با این خبر

  • بررسی شرایط موجود هیأت وزنه برداری استانها

  • اهمیت کسب کرسی بین المللی در رشته وزنه برداری

  • بررسی وضعیت وزنه برداری استانها

  • انتقاد یک پیشکسوت از رئیس فدراسیون وزنه برداری

  • علت ضعف وزنه برداری ایران در اوزان سبک

  • عباسپور: کیانوش قصد خداحافظی ندارد

  • تحلیل دورنمای تیم وزنه برداری ایران

  • گوهری: حال وزنه برداری ایران خوب نیست

  • اقداماتی برای پیشبرد وزنه برداری کشور

  • ضعف تیم ملی وزنه برداری ایران در اوزان سبک