صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 15 خرداد، با آرش عبدی، سردبیر خبرگزاری میزان و حسین مقامی، دبیر سابق فدراسیون وزنه برداری، گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ آرش عبدی، سردبیر خبرگزاری میزان، در خصوص انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری، اظهار داشت: این روزها صحبت های زیادی درباره انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری مطرح می شود که بیشتر صحبت ها هم در مخالفت با کاندیداتوری مرادی بوده است. مرادی برای پست ریاست فدراسیون جهانی، دبیرکلی، نایب رئیس اول، نواب رئیس و هیأت رئیسه کاندید شده بود که از همه انتخابات به جز انتخابات نواب رئیس انصراف داد که آنجا هم رأی نیاورد.
عبدی، ادامه داد: مرادی قبل از انتخابات حمایت زیادی از رئیس کنفدراسیون وزنه برداری اروپا انجام داد که رقیب جدی آیان به حساب می آمد. به نظرم تفکر مرادی این بود که رئیس کنفدراسیون وزنه برداری اروپا به راحتی می تواند آیان را شکست دهد و به همین جهت مصاحبه تندی هم علیه وی انجام داد. اکنون که آیان به عنوان رئیس فدراسیون جهانی انتخاب شده، گفته می شود به دنبال تسویه حساب با وزنه برداری ایران است؛ اما به اعتقاد من این اتفاق نمی افتد و خود را زیر سوال نخواهد برد.
حسین مقامی، دبیر سابق فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با دستاوردهای ایران در انتخابات اخیر فدراسیون جهانی وزنه برداری در تایلند، گفت: انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری هفته گذشته برگزار شد. متأسفانه هزینه بسیار زیادی از پولی که می بایست برای زیرساخت های وزنه برداری کشور انجام می شد، صرف سفرهای متعدد شد؛ البته نه فقط برای شخص رئیس فدراسیون، بلکه به اسم شرکت در رایزنی انتخابات فدراسیون جهانی، رئیس فدراسیون در سفرها تعدادی افراد را در کنار خود داشتند.
مقامی، افزود: به اعتقاد من باید ببینیم کرسی در جمهوری اسلامی ایران چقدر برای ورزش کشور می تواند مؤثر باشد. ما در المپیک 2012 دو طلا و 3 نقره گرفتیم و شاید این نتیجه بی نظیرترین افتخارات ما در تاریخ ورزش کشور بوده است؛ در حالیکه ما در این زمان هیچ کرسی نداشتیم و به راحتی مدال گرفتیم. اینکه گفته می شود مشکلی که در المپیک ریو به وجود آمد به خاطر نداشتن کرسی بود، به نظرم یک مقدار فرافکنی است؛ این اتفاق اصلاً هیچ ارتباطی به نداشتن کرسی نداشت.
وی، تصریح کرد: امروز وزنه برداری داخلی کشور مریض است و دچار مشکل هستیم؛ آن وقت چطور به گفته رئیس فدراسیون می توانیم وزنه برداری دنیا را اصلاح کنیم. متأسفانه امروز دو نفر از قهرمانان المپیک ما یعنی سهراب مرادی و کیانوش رستمی معلوم نیست کجا هستند و به خاطر ابتدایی ترین چیزها از اردو خارج شده اند.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • عمده ترین مشکلات هیأت وزنه برداری استان تهران

  • بررسی علل ضعف لیگ وزنه برداری کشور

  • علت استعفای انوشیروانی از سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری

  • دلسردی فلاحتی نژاد از دنیای وزنه برداری

  • اهمیت توجه به تیم ملی وزنه برداری جوانان

  • بررسی شرایط موجود هیأت وزنه برداری استانها

  • بررسی وضعیت وزنه برداری استانها

  • انتقاد یک پیشکسوت از رئیس فدراسیون وزنه برداری

  • علت ضعف وزنه برداری ایران در اوزان سبک

  • عباسپور: کیانوش قصد خداحافظی ندارد