صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 1 خرداد، با مدد نصیری نیا، پیشکسوت و مربی وزنه برداری و رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، گفتگویی انجام داد.


به گزارش رادیو ورزش؛ مدد نصیری نیا، مربی وزنه برداری، در تحلیل مسابقات قهرمانی آسیایی و بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی، اظهار داشت: عملکرد تیم ایران نسبت به نام وزنه برداری ایران بسیار پایین بود. این 2 مسابقه نمی تواند محکی برای تیم ملی ایران باشد؛ زیرا سطح مسابقات بسیار پایین بود. بعد از المپیک، تیم های آسیایی نفرات اصلی خود را به رقابتها اعزام نمی کنند؛ بلکه با تیم دسته دوم و سوم و یا حتی محلی خود شرکت می کنند؛ با این حال اگر تیم چین اوتی نمی داد، به مقام قهرمانی می رسید.
ایران با تیم دوم خود در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد؛ اما باید به این نکته هم توجه کنیم که ایران به جز 10،12 نفری که در این دو مسابقه شرکت کردند، نفرات دیگری را نداشت که اعزام کند.
وی، به علت ضعف تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: بررسی کنید، ببینید از زمانی که مرادی رئیس فدراسیون شده، آیا یک بار به باشگاه ها سر زده که مطمئن شود میله یا وزنه وجود دارد یا خیر. باشگاه های تهران اکنون از هم پاشیده شده است و اکثراً در حال تعطیلی هستند.
نصیری نیا، در پاسخ به این پرسش که هیأت تهران برای رفع مشکلات باشگاه ها چه کرده است، گفت: باید کمکی به هیأت ها شود که آنها بتوانند به وزنه برداری سطح استان رسیدگی کنند. به هیأت استان تهران اصلاً بودجه و امکاناتی تخصیص داده نشده است. نیکومنش چندین بار به مرادی نامه ارسال کرده، اما نتیجه ای نداشته است.
مردای باید یک مقدار از مسافرت های خود کم کرده و به تیم ملی رسیدگی کند. اگر مردای تنها یک مسافرت نرود، کل حقوق و اعضای تیم ملی را می تواند پرداخت کند.
رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، اظهار داشت: یک فدراسیون چکاری باید انجام دهد که مورد پسند دوستان قرار بگیرد. من از صحبت های نصیری نیا یک نکته فنی برداشت نکردم؛ او که خود بر اوضاع و احوال وزنه برداری واقف است. این مربی می گوید تهران باشگاه ندارد؛ پس هیأت ها چه کاره هستند و چه وظایفی دارند.
وی، در خاتمه گفت: من نمی دانم نصیری نیا بازرس وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک است. اگر مرادی سفر تفریحی می رفت، حتماً این نهادها شرایط را بررسی می کردند و مانع می شدند. هر سفری که مرادی رفته برای انتخابات جهانی بوده و یا اگر در مسابقات حضور پیدا کرده به عنوان سرپرست تیم بوده است.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • ضرورت فرهنگ سازی در حوزه دوپینگ کشور

  • دبیر کمیته داوران وزنه برداری: ما شرمنده داوران وزنه برداری هستیم

  • دلایل استعفای سیاهپور از سمت دبیری فدراسیون وزنه برداری

  • اهمیت پشتوانه سازی و تقویت زیرساختها در استمرار قهرمانی وزنه برداری کشور در جهان

  • بررسی علل ناکامی کیانوش در مسابقات قهرمانی جهان

  • بررسی ناداوری هایی که در حق سلیمی شد

  • درخشش سهراب مرادی در وزنه برداری

  • شیطنت ناتمام آمریکا برای تخریب روحیه وزنه برداران ایرانی

  • آخرین وضعیت وزنه برداران کشور در آستانه مسابقات جهانی

  • تحلیل و بررسی لیگ برتر وزنه برداری جوانان