صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 18 اردیبهشت، با پروفسور سید محسن صادقی، جراح و قهرمان اسبق تیم های ملی وزنه برداری و رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ پروفسور سید محسن صادقی، جراح و قهرمان اسبق تیم های ملی وزنه برداری، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه آمار آسیب دیدگی های وزنه برداران کشور بالا رفته است، به نظر شما چه عواملی در بروز این آسیب دیدگی ها بیشتر تأثیرگذار هستند، بیان کرد: مربیانی که ورزشکاران را آماده می کنند، باید با اطلاعاتی هم سطح مربیان دنیا کار کرده و ورزشکاران را حمایت کنند؛ اما متأسفانه در ایران فکر نمی کنم مربیان خوبی انتخاب کنیم که بتوانند به درستی ورزشکاران را پرورش دهند و از آسیب دیدگی دور کنند.
پروفسور صادقی، افزود: بنده نمی گویم که مربیان ما بیسواد هستند و کارشان شایسته نیست؛ اما از مربیان خاصی که داریم به خوبی استفاده نمی شود. ما مربیان خوبی داریم که کنار گذاشته شده اند؛ ریاست فدراسیون باید این افراد را دعوت کند و انتقادات آنها را بپذیرد.
وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا جدول زمانی فشار لازم را تنظیم نمی کند یا مسئله تغذیه و یا ابعاد روانی به ورزشکاران فشار می آورد که در نتیجه شاهد آسیب دیدگی های مکرر هستیم، عنوان کرد: هر 3 مسئله مطرح شده در پرورش افراد مهم است و باید مورد توجه دقیقی قرار بگیرند.
رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با آخرین وضعیت کیانوش رستمی و مسئله کناره گیری وی از وزنه برداری گفت: رستمی از قهرمانان بزرگ المپیک است. نمی دانم چرا برخی رسانه ها دوست دارند شیطنت کنند و در خصوص کیانوش رستمی یا سایر ورزشکاران مطالب را اغراق آمیز بیان می کنند. اختلاف نظری بین کیانوش رستمی و سرمربی تیم ملی وزنه برداری به وجود آمده است که به نظرم این مسئله احتیاج به زمان دارد. ما اصرار به این نداریم که کیانوش رستمی را به اردوی تیم ملی بیاوریم و بخواهیم که تمریناتش را ادامه دهد؛ قهرمانانی مثل کیانوش رستمی، حتی خارج از اردو شرایط حرفه ای و تمرینی خود را ادامه می دهند.
عباسپور، تصریح کرد: ریاست فدراسیون و تمامی اعضای شورای عالی فنی در تلاش هستند که رابطه کیانوش و سرمربی را خوب کرده و صمیمیتی بین این دو ایجاد کنند. با توجه به شناختی که از کیانوش رستمی دارم، این ورزشکار در چنین شرایطی به هیچ وجه قصد خداحافظی نخواهد داشت.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • عمده ترین مشکلات هیأت وزنه برداری استان تهران

  • بررسی علل ضعف لیگ وزنه برداری کشور

  • علت استعفای انوشیروانی از سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری

  • دلسردی فلاحتی نژاد از دنیای وزنه برداری

  • اهمیت توجه به تیم ملی وزنه برداری جوانان

  • بررسی شرایط موجود هیأت وزنه برداری استانها

  • اهمیت کسب کرسی بین المللی در رشته وزنه برداری

  • بررسی وضعیت وزنه برداری استانها

  • انتقاد یک پیشکسوت از رئیس فدراسیون وزنه برداری

  • علت ضعف وزنه برداری ایران در اوزان سبک