صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 18 اردیبهشت، با پروفسور سید محسن صادقی، جراح و قهرمان اسبق تیم های ملی وزنه برداری و رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ پروفسور سید محسن صادقی، جراح و قهرمان اسبق تیم های ملی وزنه برداری، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه آمار آسیب دیدگی های وزنه برداران کشور بالا رفته است، به نظر شما چه عواملی در بروز این آسیب دیدگی ها بیشتر تأثیرگذار هستند، بیان کرد: مربیانی که ورزشکاران را آماده می کنند، باید با اطلاعاتی هم سطح مربیان دنیا کار کرده و ورزشکاران را حمایت کنند؛ اما متأسفانه در ایران فکر نمی کنم مربیان خوبی انتخاب کنیم که بتوانند به درستی ورزشکاران را پرورش دهند و از آسیب دیدگی دور کنند.
پروفسور صادقی، افزود: بنده نمی گویم که مربیان ما بیسواد هستند و کارشان شایسته نیست؛ اما از مربیان خاصی که داریم به خوبی استفاده نمی شود. ما مربیان خوبی داریم که کنار گذاشته شده اند؛ ریاست فدراسیون باید این افراد را دعوت کند و انتقادات آنها را بپذیرد.
وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا جدول زمانی فشار لازم را تنظیم نمی کند یا مسئله تغذیه و یا ابعاد روانی به ورزشکاران فشار می آورد که در نتیجه شاهد آسیب دیدگی های مکرر هستیم، عنوان کرد: هر 3 مسئله مطرح شده در پرورش افراد مهم است و باید مورد توجه دقیقی قرار بگیرند.
رضا عباسپور، مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با آخرین وضعیت کیانوش رستمی و مسئله کناره گیری وی از وزنه برداری گفت: رستمی از قهرمانان بزرگ المپیک است. نمی دانم چرا برخی رسانه ها دوست دارند شیطنت کنند و در خصوص کیانوش رستمی یا سایر ورزشکاران مطالب را اغراق آمیز بیان می کنند. اختلاف نظری بین کیانوش رستمی و سرمربی تیم ملی وزنه برداری به وجود آمده است که به نظرم این مسئله احتیاج به زمان دارد. ما اصرار به این نداریم که کیانوش رستمی را به اردوی تیم ملی بیاوریم و بخواهیم که تمریناتش را ادامه دهد؛ قهرمانانی مثل کیانوش رستمی، حتی خارج از اردو شرایط حرفه ای و تمرینی خود را ادامه می دهند.
عباسپور، تصریح کرد: ریاست فدراسیون و تمامی اعضای شورای عالی فنی در تلاش هستند که رابطه کیانوش و سرمربی را خوب کرده و صمیمیتی بین این دو ایجاد کنند. با توجه به شناختی که از کیانوش رستمی دارم، این ورزشکار در چنین شرایطی به هیچ وجه قصد خداحافظی نخواهد داشت.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • ضرورت فرهنگ سازی در حوزه دوپینگ کشور

  • دبیر کمیته داوران وزنه برداری: ما شرمنده داوران وزنه برداری هستیم

  • دلایل استعفای سیاهپور از سمت دبیری فدراسیون وزنه برداری

  • اهمیت پشتوانه سازی و تقویت زیرساختها در استمرار قهرمانی وزنه برداری کشور در جهان

  • بررسی علل ناکامی کیانوش در مسابقات قهرمانی جهان

  • بررسی ناداوری هایی که در حق سلیمی شد

  • درخشش سهراب مرادی در وزنه برداری

  • شیطنت ناتمام آمریکا برای تخریب روحیه وزنه برداران ایرانی

  • آخرین وضعیت وزنه برداران کشور در آستانه مسابقات جهانی

  • تحلیل و بررسی لیگ برتر وزنه برداری جوانان