ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

روابط بین الملل قوی، مهمترین ویژگی رئیس آتی فدراسیون وزنه برداری


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 10 تیر، در گفتگو با منوچهر زندی، مشاور عالی رئیس ایپس آسیا، به بررسی مهمترین خصوصیات رئیس آینده فدراسیون وزنه برداری پرداخت.

1398/04/10
11:45


به گزارش رادیو ورزش؛ زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری مشخص شد. این انتخابات روز یکشنبه 16 تیرماه ساعت 10 در هتل المپیک برگزار می شود.
منوچهر زندی، مشاور عالی رئیس ایپس آسیا، به ارائه نکاتی که باید در انتخابات رعایت شود، پرداخت و گفت: یک نکته در وزنه برداری ایران و حتی فدراسیون های ما مغفول مانده است و امیدوارم این بار مغفول نماند و افرادی انتخاب شوند که بتوانند این بحث را ادامه بدهند. تمام فدراسیون های ما هدف اصلی شان مسابقات جهانی و المپیک است و به همین جهت هزینه های گزافی در این زمینه صرف می شود. وزنه برداری هیچ وقت برای ما ارزان تمام نشده است. رشته ای بوده که اولین مدال را آورده و همیشه آروز داریم که برای ما مدال بیاورد. یک نکته ای که باید در این انتخابات به آن توجه کنیم، بحث بین الملل و تاماش آیان (رئیس فدراسیون جهانی) است.
وی، ادامه داد: من حدود 15،16 سال است با تاماش آیان معاشرت دارم؛ زیرا دفتر انجمن جهانی سالهاست که در بوداپست کنار دفتر تاماش آیان است. به اعتقاد من آیان قویترین و قلدرترین رئیس فدراسیون جهانی است. او هر چه بخواهد می شود. هزینه هایی که ما به آیان و مسائل بین الملل داده ایم، از 2 مسئله نشأت گرفته است: 1- نشناختن امور بین الملل 2- درگیری با تاماش آیان.
تاماش آیان در کشوی خود تعدادی آزمایش دارد و هر زمان که بخواهد روی میز می گذارد. این اتفاق به نوع رابطه اش با فدراسیون های جهان مربوط است. ما نباید از این مسئله غافل شویم.
وی، در تشریح ویژگی های مهم رئیس فدراسیون آتی اظهار کرد: در امور باید فردی بیاید که خیلی قوی زبان انگلیسی یا روسی را بلد باشد و بتواند با آیان صحبت کند. 2- با رئیس فدراسیون جهانی روابط خوبی داشته باشد.
زندی، خاطرنشان کرد: تاماش آیان حاکم بلامنازع وزنه برداری جهان است. ما نمی توانیم با وی درگیر شویم و بگوییم حقمان را می گیریم. آیان اگر بخواهد پرونده ای روی میز می گذارد و برایمان مشکل ایجاد می کند.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با اجرای نوروزی و کارشناسی اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)