ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

وضعیت نگران کننده در وزنه برداری بانوان


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 27 خرداد، اخباری از وزنه برداری را به اطلاع رساند و سپس با داوود ملکی، پیشکسوت و مربی وزنه برداری، درباره شرایط وزنه برداری بانوان گفتگو کرد.

1398/03/27
11:06


به گزارش رادیو ورزش؛ بهداد سلیمی هدایت بیمه رازی را در رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری برعهده گرفت.
19 وزنه بردار نوجوان در قابل 2 گروه به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
داوود ملکی، پیشکسوت و مربی وزنه برداری، در پاسخ به این پرسش که برای رشد و توسعه وزنه برداری بانوان چه اقداماتی باید در دستور کار باشد، اظهار داشت: مسئله بانوان، مسئله ای بسیار حائز اهمیت است و فراتر از آقایان است. به لحاظ ساختار فیزیولوژیکی بدن بانوان قطعاً باید دقت ویژه ای شود. افرادی که با بانوان کار می کنند، خودشان باید ساختار فیزیولوژیکی بانوان را بشناسند و در این زمینه اطلاعات پزشکی و روانپزشکی داشته باشند. هر کسی نمی تواند با بانوان کار کند.
وی، خاطرنشان کرد: زمانیکه بنده عضو شواری به اصطلاح فنی بودم، قرار بود وزنه برداری بانوان را من آغاز کنم. برای دوستان عرض کردم که ابتدا باید زیرساخت ها انجام شود و سپس فعالیت در این بخش را شروع کنیم. در کشور ما متأسفانه برعکس رخ داد؛ یعنی ابتدا ساختمان ساخته شد و اکنون در حال فراهم کردن پی هستیم. در حال حاضر ما هیچ نوع امکاناتی برای بانوان نداریم.
ملکی، به نبود تجهیزات مناسب در تمرینات وزنه برداری بانوان اشاره کرد و گفت: امروز تجهیزات جدیدی حتی برای بدنسازی و آمادگی جسمانی بانوان وجود دارد. متأسفانه اکنون در کشور ما از وسایل بدنسازی و آمادگی جسمانی آقایان در بخش بانوان استفاده می شود که با توجه به ساختار فیزیولوژیکی بدن بانوان برای آنها آسیب زا است.
بنده با مدیریت رادیو صحبت کرده بودم که در این خصوص حتماً از حضور پروفسور حشمتی و پروفسور صادقی که در رشته زنان و زایمان تبحر دارند، در رادیو استفاده شود و در این رابطه کار علمی صورت بگیرد.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با کارشناسی حسین اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)