ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

تحلیل عملکرد تیم ملی وزنه برداری در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 20 خرداد، اخباری از وزنه برداری را به اطلاع رساند و سپس با حضور اقبالپور، کارشناس وزنه برداری، به تحلیل رقابتهای قهرمانی جوانان جهان پرداخت.

1398/03/20
14:18


به گزارش رادیو ورزش؛ اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان از امروز با 10 وزنه بردار آغاز می شود.
نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری اظهار کرده که نمی توانیم تیم را بدون مجوز جهانی راهی تایلند کنیم.
اقبالپور، کارشناس وزنه برداری، در تحلیل عملکرد تیم ملی وزنه برداری کشور در این دوره از رقابتهای قهرمانی جهان عنوان کرد: این دوره، چهل و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان بود که در کشور فیجی برگزار شد. ایران با 622 امتیاز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد؛ آمریکا دوم شد و ژاپن در رده سوم قرار گرفت.
در جدول مدالی ازبکستان با دو وزنه برداری که داشت به 6 مدال طلا رسید و در صدر جدول مدالی قرار گرفت؛ مصر با یک وزنه بردار 3 مدال طلا گرفت و در رده دوم ایستاد؛ تیم ایران با 2 مدال طلا، 4 نقره و 9 برنز در مکان سوم جدولی قرار گرفت. ترکیه، ارمنستان و آمریکا به ترتیب در مکان های بعدی جدول قرار گرفتند.
وی، تصریح کرد: مسابقات، مسابقات خوبی بود. دوباره موفق شدیم به عنوان قهرمانی دنیا برسیم. این افتخار بسیار ارزشمندی است. مدالهای خوبی هم نسبت به دوره قبل بدست آوردیم. سالهای گذشته بیشتر روی مسائل امتیازی تمرکز کرده بودیم؛ اما خوشبختانه در این دوره ملی پوشانمان مدالهای خوبی کسب کردند.
هنوز به مدال طلای مجموع دست پیدا نکرده ایم و این قضیه نشان می دهد برای سالهای آتی نیاز به کار بیشتری داریم تا بتوانیم عناوین مدالی بهتری را کسب کنیم و در صدر جدول مدالی قرار بگیریم. با این حال نتایج بسیار امیدوار کننده بود.
اقبالپور به دوری راه و ترکیب ناقص اکثریت تیم ها اشاره کرد و گفت: با توجه به دوری راه مسابقات که در فیجی برگزار می شد، بسیاری از کشورها ترجیح دادند با وزنه برداران کمتر قدم به صحنه مسابقات بگذارند و تنها 3 تیم ایران، آمریکا و ژاپن بودند که با ترکیب کامل در این رقابتها حاضر شده بودند.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با کارشناسی حسین اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)