ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

دبیر فدراسیون وزنه برداری: به کاپ قهرمانی جهان فکر می کنیم


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 23 اردیبهشت، در گفتگو با بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری، به بررسی وضعیت تیم اعزامی به رقابتهای جهانی پرداخت.

1398/02/23
15:46


به گزارش رادیو ورزش؛ بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با وضعیت تیم اعزامی به رقابتهای جهانی فیجی گفت: ما تمام کارهای فنی که لازم بوده را انجام داده ایم. اکنون 12 نفر آماده در اردوی تیم ملی داریم و در نهایت 10 نفر به رقابتها اعزام خواهند شد. در بحث رکوردی، اکثریت در اوج عملکردی خودشان هستند. در بحث آنتی دوپینگ هم، ماهانه از ورزشکاران تست گرفته شده است؛ حتی برای این اعزام دو هفته قبل یک تست دیگر گرفتیم.
دبیر فدراسیون وزنه برداری، افزود: بحث خروجی و پاسپورت ورزشکاران همه انجام شده است. خداروشکر از نظر روحی و جسمی آماده هستند که برای چهارمین بار پیاپی قهرمان جهان شوند. فقط از نظر مالی مشکل داریم که امیدوارم مسئولین محترم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تیم را حمایت کنند تا انشالله اعزام انجام شود. اگر بتوانیم این تیم را 10 نفره اعزام کنیم، قطعاً روی سکو قرار می گیریم. ما به کاپ قهرمانی فکر می کنیم.
وی، در پاسخ به این سوال که در خبرها آمده احتمال اعزام یک وزنه بردار دختر وجود دارد، آیا این اعزام منتفی است، بیان کرد: خیر؛ فعلاً اردویشان در حال برگزاری است. دو نفر از بانوان که به تشخیص مربیشان شرایط بهتری داشتند، در اردو حضور دارند تا ببینیم روز آخر چه اتفاقی می افتد.
بیرانوند، در پاسخ به این سوال که آیا نسل بعد را زیرنظر دارید که بتوانیم پشتوانه خوبی برای تیم ملی داشته باشیم، عنوان کرد: قطعاً این شرایط وجود دارد. یک برنامه استعدادیابی بسیار خوب در فدراسیون انجام می شود. کشور را به 5 منطقه تقسیم کردیم. طرح استعدادیابی تا 12،13 ساله ها بود. خروجی آن هم 120 وزنه بردار خوب با انتخاب مربیان بود. این ورزشکاران پشتوانه تیم المپیاد برتر ایرانیان می شوند. بعد از آن در تیم ملی نوجوانان و سپس در جوانان و بزرگسالان حضور پیدا می کنند.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، دوشنبه ها ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)