ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

ایران نایب قهرمان مسابقات وزنه‌برداری آسیا شد


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 9 اردیبشهت، در گفتگو با حسین اقبال پور، کارشناس وزنه برداری، به ارزیابی علمکرد ورزشکاران و نتایج کسب شده در رقابتهای قهرمانی آسیا اختصاص داشت.

1398/02/09
14:38


به گزارش رادیو ورزش؛ حسین اقبال پور، کارشناس برنامه، در ارتباط با نتایج کسب شده در این دوره از رقابتهای قهرمانی آسیا گفت: چهل و هشتمین دوره مسابقات در چین برگزار شد و در پایان تیم چین با 16 طلا، 8 نقره و 2 برنز و در مجموع با 716 امتیاز به مقام قهرمانی رسید؛ ایران با 7 طلا، 7 نقره و 3 برنز و در مجموع با 705 امتیاز دوم شد و کره جنوبی با 3 طلا، یک نقره و 3 برنز و در مجموع با 633 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.
اقبال پور، تصریح کرد: چین بعد از محرومیت چند ساله ای که داشت، وارد صحنه مسابقات شد. چین یکی از قدرتمندترین کشورها در رشته وزنه برداری است. آنها اکنون قلمروی حکومت خود را از اوزان پایین به اوزان بالاتر برده اند و در این اوزان قهرمانانشان کولاک می کنند. بنابراین ما باید خیلی مراقب باشیم؛ به خصوص در مسابقات المپیک که می خواهیم در اوزان بالاتر مدال کسب کنیم؛ زیرا چینی ها در اوزان بالای این رقابتها مدعی شده اند.
سالهای سال بود که چینی ها در دسته های پایین تر حاکمیت مطلق داشتند و بسیاری از مدالهای طلای جهان و المپیک را درو می کردند؛ حالا با برنامه ریزی که داشتند در اوزان بالاتر هم مدعی شده اند و این زنگ خطری برای کشوری مثل ماست.
وی، در ارزیابی عملکرد سعید علی حسینی در رقابتهای قهرمانی آسیا اظهار کرد: قبل از اعزام با سعید علی حسینی صحبت مفصلی داشتم. وی از ناحیه زانو و لگن دچار مصدومیت شدید است. در واقع او از خودگذشتگی نشان داد؛ زیرا باید در این رقابتها حضور پیدا می کرد که بتواند سهمیه ورود به المپیک را کسب کند. بنابراین او برای مدال نرفته بود و برای مبارزه آماده نبود. فقط رفته بود روی صحنه که حضور پیدا کند؛ آزمایش دوپینگ خود را انجام دهد و انشالله بعد از بازگشت مداوایش انجام شود و به آمادگی لازم برسد. امیدوارم در میدان المپیک این ورزشکار را در جایگاه اصلی خود، روی سکوی المپیک ببینیم.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، دوشنبه ها ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)