صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 23 اسفند، با داوود، ملکی، پیشکسوت وزنه برداری، پیرامون رقابتهای بین المللی جام فجر گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ دومین دوره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر در شهر اهواز برگزار شد. در این دور از مسابقات که به مدت 3 روز به میزبانی سالن امام رضا (ع) انجام پذیرفت، 52 ورزشکار در قالب 13 تیم از 11 کشور جهان حضور داشتند. از ایران دو تیم، تیم ملی جوانان و منتخب خوزستان به عنوان نمایندگان کشورمان در رقابتها حضور پیدا کردند. در پایان این مسابقات، به ترتیب تیم منتخب خوزستان، تیم ملی جوانان ایران و ترکیه، مقام های اول تا سوم راکسب کردند. در خلال این دور از مسابقات کلاس بین المللی با تدریس مربیان داخلی و مدرسان رسمی فدراسیون جهانی در زمینه های مختلف از جمله آنتی دوپینگ برگزار شد که بسیار مورد توجه مربیان قرار گرفت.
داوود، ملکی، پیشکسوت وزنه برداری، دیدگاه خود درباره وزنه برداری ایران را اینطور شرح داد: اینکه خوزستان همیشه در وزنه برداری پیشرو بوده و کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام داده، هیچ شکی نیست؛ اما این همه هزینه برای چه! باید ببییم که داریم چکار می کنیم و به کجا می خواهیم برسیم. همه کسانی که برای این رقابتها دعوت شده بودند، افرادی بودند که 3 سال پیش در قطر به فدراسیون ایران رأی ندادند.
وی، افزود: مدرسی که در کلاس بین المللی وزنه برداری تدریس می کرد، از شاگردان بنده است. در این مسابقه باید پیشکسوتانی مثل پرویز جلالی، بنده و دیگر دوستان حضور پیدا می کردند؛ اما متأسفانه چنین اتفاقی نیافتاد؛ چرا باید اینطور باشد. مسئولین و رسانه ها باید ورود کنند و ببینند که در فدراسیون چه می گذرد.
در زمان برومند و افشارزاده مسابقات دهه فجر به گونه ای برگزار می شد که حتی قهرمانان المپیک و جهان شرکت می کردند.
ملکی، تصریح کرد: برای اهوازی که اکنون با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند، واقعاً حیف است که میلیاردها تومان هزینه کند تا آقایان تشریف بیاورند؛ تماشا کنند؛ بخورند و بروند! نماینده ای از پاکستان می آید تیم نمی آورد؛ عراق که هم مرز ایران است، تنها یک نفر می آورد. آیا نباید این مسئله بررسی شود؟! دلیل اینکه من از فدراسیون رفتم، همین بود که نمی توانستم کاری انجام بدهم.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه کنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • گام های فدراسیون وزنه برداری در مبارزه با دوپینگ

  • دبیرکل فدراسیون وزنه برداری: اولویت ما پاک بودن است

  • رضا عباسپور: لیگ امسال کمک زیادی به تیم ملی نکرد

  • نصیری نیا: مانع اصلی من فدراسیون وزنه برداری است

  • ضرورت فرهنگ سازی در حوزه دوپینگ کشور

  • دبیر کمیته داوران وزنه برداری: ما شرمنده داوران وزنه برداری هستیم

  • دلایل استعفای سیاهپور از سمت دبیری فدراسیون وزنه برداری

  • اهمیت پشتوانه سازی و تقویت زیرساختها در استمرار قهرمانی وزنه برداری کشور در جهان

  • بررسی علل ناکامی کیانوش در مسابقات قهرمانی جهان

  • بررسی ناداوری هایی که در حق سلیمی شد