ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

بررسی وضعیت تیم های اعزامی به مسابقات آسیایی وزنه برداری


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 2 اردیبهشت، در گفتگو با حکیمیان، پیشکسوت وزنه برداری، به بررسی وضعیت تیم های اعزامی به مسابقات آسیایی پرداخت.

1398/02/02
13:09


به گزارش رادیو ورزش؛ حکیمیان، پیشکسوت وزنه برداری، در ارتباط با مسابقات آسیایی پیش رو اظهار کرد: هدف فدراسیون وزنه برداری در این مسابقات، بیشتر کسب مدال و عنوان قهرمانی است و به دلیل اینکه یکی از مراحل گزینش المپیک است، برای تعدادی از قهرمانان ما اهمیت بسزایی دارد. در این مسابقات بهترین های بزرگسالان ما به غیر از سهراب مرادی که آسیب دیده بود و کیانوش رستمی، همه حضور یافتند.
وی، افزود: در مسابقات آسیایی هدف تیم های بزرگ مثل چین، کره شمالی و کره جنوبی مسابقات آسیایی نیست، بلکه هدفشان مسابقات المپیک و بازیهای آسیایی است. اکثر نفراتی که در این مسابقات حضور یافته اند، در اوزان المپیکی شرکت کرده اند. کره شمالی 5 نفر شرکت کننده داشته که همه در اوزان المپیکی شرکت کرده اند و کره جنوبی با 10 شرکت کننده، تنها 2 نفر در دسته 89 کیلوگرم که غیرالمپیکی است، شرکت کرده اند. قزاقستان هم 10 شرکت کننده داشته که 2 نفر از آنها در وزن های غیرالمپیکی حاضر شده اند.
تیم ما با 10 نفر در این مسابقات حضور یافته است که 4 نفر از ورزشکاران در وزن های غیرالمپیکی و 6 نفر در وزن های المپیکی هستند.
وی، در پاسخ به این سوال که در این آوردگاه باید انتظار نتیجه از بانوان ورزشکارمان داشته باشیم یا خیر، بیان کرد: کسب تجربه برای افرادی است که در سنین پایین هستند. در حال حاضر تنها دو نفر از تیم بانوان که اعزام شده اند سنین پایین دارند و 16 ساله و 19 ساله هستند. این دو نفر می توانند برای آینده تجربه اندوزی کنند؛ اما دیگر ورزشکاران سنشان به حدی رسیده است که دیگر وقت تجربه اندوزی ندارند.
اگر به استارت لیست این مسابقات نگاه کنیم، متوجه می شویم تمام ورزشکاران بانوی ما در رده های آخر قرار گرفته اند. اگر صرفاً هدف شرکت در مسابقات را داشتیم، چقدر بهتر بود که یک تیم جوانتر را راهی مسابقات می کردیم. به نظر اکثر کارشناسان، فدراسیون وزنه برداری در مرحله اول باید زیرساخت های ورزش بانوان در رشته وزنه برداری را فراهم می کرد.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، دوشنبه ها ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)