ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

بهترین مسیر برای بازگشت به دوران طلایی وزنه برداری


برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 26 فروردین، با اقبالپور، کارشناس وزنه برداری، در خصوص شرایط فعلی و گذشته وزنه برداری کشور در دسته فوق سنگین گفتگویی انجام داد.

1398/01/26
13:40


به گزارش رادیو ورزش؛ اقبالپور، کارشناس وزنه برداری، به تشریح اسامی بهترین ورزشکاران کنونی و گذشته وزنه برداری پرداخت و اظهار کرد: ما در گذشته نه چندان دور وزنه برداران زیادی در دسته فوق سنگین داشتیم که یکی از دیگری بهتر بودند. ما حدود 9،10 وزنه بردار قهرمان داشتیم که در سطح دنیا مطرح بوده اند. متأسفانه اکنون آن نسل طلایی رو به افول است؛ زیرا دوران قهرمانی این ورزشکاران تمام شده است و تنها یک نفر از آن نسل طلایی به نام سعید علی حسینی قهرمان جوانان جهان حضور دارد.
وی، درباره سعید علی حسینی گفت: این ورزشکار در دوران جوانی شرایط بسیار ارزشمندی داشت. بنده شاهد بودم که وزنه 215 کیلوگرم را بالای سر برد و در تمرینات حتی به 217 کیلوگرم هم در حرکت یک ضرب حمله کرد؛ اما به جهت شرایطی که پیش آمد، وی حدود 8 سال از دوران قهرمانی دور بود. اینکه در راه بازگشت موفق شد به مدال ارزشمند نقره جهانی دست پیدا کند، کار فوق العاده ای بود. متأسفانه علی حسینی از ناحیه دست، کمر و زانو دچار آسیب دیدگی شده است و اکنون دوران نقاهت را می گذراند و در اوج نیست. علی حسینی به جهت اینکه بتواند در مسابقات المپیک حضور آرمانی داشته باشد، در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می کند که امیدواریم بتواند نتیجه ارزشمندی را کسب کند. البته این ورزشکار دچار مصدومیت است و باید شرایط وی را درک کنیم.
کارشناس وزنه برداری، در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط کنونی وزنه برداری کشور این امکان وجود دارد که شاهد یک وزنه بردار جدید در سطح جهانی باشیم، بیان کرد: به طور قطع ما می توانیم. ما باید دوباره فضای گذشته را مهیا کنیم. اجازه دهیم که قهرمانان جوانان جلو بیایند و قدر آنها را بدانیم. یکی از این ورزشکاران داوودی است که شرایط بسیار خوبی دارد. انشالله وی در سالهای آتی می تواند در سطح بهترین های دنیا رقابت کند و به جایی برسیم که در دسته فوق سنگین طلا را از آن خودمان کنیم.
اقبالپور، تأکید کرد: ما باید به دیگر قهرمان هم نظر داشته باشیم و برای آینده وزنه برداری کشور آنها را آماده کنیم تا در دسته فوق سنگین دیگر اینگونه دچار مشکل نشویم.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، روزهای دوشنبه ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)