ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

حواشی انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری

برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 19 فروردین، با حضور اقبالپور، کارشناس وزنه برداری و گفتگو با عبدالکریم پورکیان، کاندیدای ریاست فدراسیون وزنه برداری، به موضوع انتخابات فدراسیون وزنه برداری پرداخت.

1398/01/19
13:25

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالکریم پورکیان، کاندیدای ریاست فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با رشته وزنه برداری گفت: وزنه برداری ما یک ورزش المپیکی است که بیش از صد سال قدمت دارد و سنگین ترین ورزش در دنیای قهرمانی و پدر ورزش ها شناخته می شود. این ورزش خیلی طاقت فرساست و با توجه به مطالعات آکادمیکی که شده از هر5200 نفری که به این رشته روی می آورند، ممکن است تنها یک نفر قهرمان شود.
وی، در خصوص شیوه برگزاری انتخابات اظهار داشت: در انتخابات باید توجه کرد که کاندیداها از چه دسته ای از جامعه هستند و تجربه های گذشته ثابت کرده که تا چه حد موفق بوده اند. 4 سال گذشته جامعه پیشکسوتان بزرگوار به واسطه مسائلی از بنده درخواست کردند که در رأس فدراسیون قرار بگیرم و دستی بر آتش داشته باشم تا این معضلات کم شود؛ رأی هم داشتم؛ اما این اتفاق نیافتاد. مقررات می گوید که اگر انتخابات در موعد مقرر برگزار نشود، سرپرست انتخاب خواهد شد. دلیلش این است که انتخابات مهندسی نشود. رئیس فدراسیونی که رئیس هیأت های استان را با سلیقه خودش و نه به واسطه صلاحیت ها انتخاب کرده است، اگر در مجمع فدراسیون همچنان در رأس باشد و انتخابات را برگزار کند، شاعبه مهندسی بودن آن وجود خواهد داشت.
پورکیان، در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص نوع برگزاری انتخابات براساس آیین نامه چیست، تشریح کرد: یک سرپرست دوره ای 3 تا 4 ماه در این سمت حضور خواهد داشت تا برابری فرصت برای همه کاندیداها وجود داشته باشد و برنامه هایشان را تدوین کنند. اگر اکنون مرادی به عنوان رئیس فدراسیون انتخابات را برگزار کند، مطمئن باشید این قاعده و عرف رعایت نشده است؛ حتی اگر وزارت ورزش این چنین بخواهد. چنانچه انتخابات با این وضعی که دوستان در حاشیه از آن خیلی تبلیغ کرده اند پیش برود، محکوم به شکست است.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، روزهای دوشنبه ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)