ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

چالشها و کاستی ها در عملکرد فدراسیون وزنه برداری

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 29 بهمن با حضور علی اصغر رواسی، سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولین به بررسی چالشها و کاستی های وزنه برداری کشور اختصاص داشت.

1397/11/30
08:40

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اصغر رواسی، سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولین پیرامون کاستی ها و ضعفهای وزنه برداری کشور اظهار کرد: برای پیشرفت در یک رشته ورزشی باید فعالیتهای فدراسیون در همه ابعاد باشد و یک بعدی جلو نرود. یعنی تمام کمیته ها تقویت کنیم و نفرات را بیاوریم و استفاده بهینه کنیم. در آموزش قدری ضعیف عمل کردیم اگر بخواهیم خوب عمل کنیم باید آموزش فعالتر شود. در ضمن داوری هم باید بخوبی تقویت شود. در گذشته داورانی داشتیم که در سطح جهانی و المپیک داوری می کردند و صاحب کرسی بودند. ما باید دوباره این جایگاه ها را بدست آوریم.
وی ادامه داد: در توسعه ورزش باید خوب کار شود. در حال حاضر در این امر ضعیف عمل می کنیم. تعداد ورزشکاران وزنه برداری خیلی زیاد نیست. مسئله مهم دیگر ارتباط موثر با هیئتهای استانها و همچنین ارتباطات جهانی است. بحث دیگر تیم ملی و کمیته فنی است. ما باید کمیته فنی قوی داشته باشیم که در مورد تیم ملی نظر دهد. تیم ملی باید از ورزشکار سالاری دور شود. الان به شدت ورزشکار سالاری حاکم است. اگر بخواهیم فدراسیون قوی عمل کند و بخوبی پیش رود لازم است تمام این مسائل را در نظر بگیریم تا موفق شویم. اگر تنها تیم ملی خوبی داشته باشیم و بقیه موارد را رها کنیم، کار درستی نیست. آنچه یک بار به سر ما آمد و در یک شب و یک آزمایش چند قهرمان ملی ما محروم و تیم وزنه برداری به یک باره از بین رفت دوباره اتفاق نیفتد. پشتوانه سازی و استفاده از همه ظرفیتهای وزنه برداری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 29 بهمن با اجرای نوروزی بود. این برنامه دوشنبه ها ساعت 15:00 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)