ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

18 وزنه بردار در اردوی آماده سازی تیم ملی

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 15 بهمن با حضور محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری به موضوع وضعیت تیم ملی وزنه برداری و مسابقات جام فجر اختصاص داشت.

1397/11/16
08:35

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری پیرامون وضعیت تیم ملی وزنه برداری اظهار کرد: در حال حاضر 18 نفر از بهترینهای وزنه برداری در اردوی تیم ملی حضور دارند. این اردو تا مسابقات قهرمانی آسیا که در اوایل اردیبهشت ماه در چین برگزار می شود و کوالیفاید المپیک هم هست؛ ادامه دارد.
وی ادامه داد: 10 تا 14 اسفند ماه مسابقات جام فجر را داریم که آن هم کوالیفاید المپیک است. با هماهنگی و پیگیریهای انجام شده توسط ریاست فدراسیون، مسابقات جام فجر هم کوالیفاید المپیک را گرفت. وزنه برداری جز معدود رشته های ورزشی کشور است که برای مسابقاتش از فدراسیون جهانی خود کوالیفاید گرفته است. با توجه به اینکه اکثر ورزشکاران ما یکی از 6 مسابقه کوالیفاید را شرکت کرده اند، حالا این فرصت پیش آمده که اعضای تیم ملی در کشور خودمان یکی از کوالیفایدها را پر کنند و سپس در مسابقات چین سومین کوالیفاید خود را بگیرند.
بیرانوند درخصوص مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان که در امیدیه برگزار شد؛ بیان کرد: در مسابقات قهرمانی کشور امیدیه 164 ورزشکار شرکت کردند. ما اعلام کرده بودیم که در این مسابقات تست دوپینگ گرفته می شود. جا دارد از هیئتهای وزنه برداری و همچنین فدراسیون پزشکی ورزشی تشکر کنم چون حالا ورزشکاران ما به این خودباوری رسیده اند که از داروهای ممنوعه فاصله بگیرند. این مسابقات آخرین فرصت بود که کادر فنی در اختیار جوانان وزنه بردار قرار داد که به تیم ملی ورود پیدا کنند. جا دارد از هیئت و اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان که میزبانی فوق العاده ای داشت هم تشکر کنم.
وی عنوان: امسال 16 کارگاه دانش افزایی همزمان با کلیه مسابقات قهرمانی کشور و لیگ داشتیم.
دبیر فدراسیون وزنه برداری در رابطه به دعوت به همکاری بهداد سلیمی گفت: بهداد سلیمی برای سرمربیگری تیم ملی جوانان دعوت به همکاری شد که تمایلی نداشت.
برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 15 بهمن با اجرای نوروزی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه سه شنبه ها ساعت 15:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)