صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 15:05 یك هفته در میان به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 11 تیر، با محسن وظیفه، کارشناس ورزش، در خصوص نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی و نحوه انتخاب آنها گفتگویی انجام داد.


به گزارش رادیو ورزش؛ محسن وظیفه، کارشناس ورزش، در ارتباط با تیم اعزامی به بازیهای آسیایی و نحوه انتخاب نفرات گفت: کیانوش رستمی علی رغم اتفاقاتی که در رکوردگیری تیم ملی رخ داد و در جریان مسابقات اوت کرده بود، ظاهراً با فشار رئیس فدراسیون به ترکیب تیم ملی رسیده است. برخواه، سرمربی تیم ملی صراحتاً اعلام کرده که گزینه بنده برای بازیهای آسیایی مجید عسگری بود؛ اما علی مرادی فشار آورد و اصرار کرد که کیانوش رستمی با وجود اینکه در رکوردگیری حذف شده به ترکیب تیم ملی برسد.
متأسفانه این اتفاقات در کشور ما معضلی است و تنها به وزنه برداری ختم نمی شود. ما در کشتی هم بارها دیده ایم که انتخابی تیم ملی گذاشته ایم و فرد برنده بنا به هر دلیلی کنار رفته و گزینه ای که مدنظر فدراسیون بوده، انتخاب شده است.
وی، در خصوص شرایط تمرینی و آمادگی بدنی کیانوش رستمی عنوان کرد: اگر یک نگاه مختصر به وضعیت کیانوش رستمی داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که در لیگ و مسابقات جهانی اوت کرد؛ امسال هم در رکوردگیری تیم ملی نتوانست وزنه خوبی بزند. بعید است که با این وضعیت بتواند در بازیهای آسیایی به موفقیتی برسد. متأسفانه رستمی تصور می کند با توجه به اینکه قهرمان جهان و المپیک شده است، با هر شرایطی می تواند مدال را بگیرد. کیانوش فکر می کند مدال را به نام وی زده اند و کنار گذاشته اند و هرگاه وارد مسابقات شود، تقدیمش خواهند کرد.
کارشناس وزنه برداری، ادامه داد: ما باید شرایط ورزشکار را بسنجیم و ببینیم در این 2 سال اخیر چطور ورزش کرده است و یا حداقل در 6 ماه اخیر کجا، چطور و زیر نظر چه مربی تمرین کرده است. این ها مسائلی است که متأسفانه از نگاه فدراسیون دور است.
وظیفه در خاتمه افزود: در بازیهای آسیایی خیلی راحت می توانستیم یک مدال طلا در وزن 85 کیلوگرم بدست بیاوریم؛ یک مدال هم توسط سهراب مرادی در وزن 94 کیلوگرم کسب کنیم؛ اما متأسفانه برنامه ریزی اشتباه و رفتارهای خودسرانه این اتفاق شیرین را از ما دور می کند. کیانوش رستمی حتی تغییر وزن خود را با مربیان و مسئولین فدراسیون هماهنگ نکرده است. او خود به یکباره تصمیم گرفته از دسته 85 کیلوگرم به 94 کیلوگرم بیاید و متأسفانه فدراسیون هم از این تصمیمات حمایت می کند.
وی، به احتمال کناره گیری برخواه اشاره کرد و گفت: اتفاقی که برای انوشیروانی رخ داد، اکنون برای برخواه هم در حال رخ دادن است. او خیلی محکم ایستاده و تصمیم به استعفاء دارد. او می گوید اگر مایل نیستید من کنار می روم؛ اما از اصولم دست نمی کشم؛ یعنی در 2 ماه مانده به بازیهای آسیایی ممکن است سرمربی تیم ملی را از دست بدهیم.
برنامه مجله وزنه برداری، با اجرای منصوریان هر دوشنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان این رشته ورزشی می شود.

مرتبط با این خبر

  • ارزیابی عملکرد تیم ملی وزنه برداری در رقابتهای جهانی ترکمنستان

  • اردبیل میزبان شایسته مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان کشور

  • اما و اگرها در مورد تاخیر برگزاری انتخابات برخی هیئتهای وزنه برداری

  • نگرانی ها از عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی

  • علت عدم نتیجه گیری مطلوب وزنه برداران در جاکارتا

  • برگزاری موفق اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری بانوان

  • دستاوردهای مثبت مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور نوجوانان

  • تحلیلی بر مسابقات جوانان جهان و عملکرد ملی پوشان کشور

  • ضعف در حوزه استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری

  • انتقادات کارشناس وزنه برداری به وضعیت برگزاری لیگ