صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 15:05 یك هفته در میان به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 4 تیر، با وحید رشیدی، کارشناس وزنه برداری، درباره رقابتهای لیگ وزنه برداری و ضعف های موجود گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ از امروز با حضور 8 تیم در رده بزرگسالان و 10 تیم در رده جوانان قرار است مسابقات لیگ در سال 97 طی 3 روز در تهران شروع شود.
وحید رشیدی، کارشناس وزنه برداری، در ارتباط با رقابتهای لیگ امسال بیان کرد: جلیلی یکی از ارکان فدراسیون است و در طول 10،15 سال اخیر همواره به برگزاری خوب مسابقات کمک کرده است؛ اما یک سری مشکلات وجود دارد که در اختیار جلیلی نیست. جلیلی در مصاحبه ای عنوان کرد اگر تماشاگر نداریم، تماشاگر می آوریم. یکی از اهداف پخش زنده جذب تماشاچی به سالن مسابقات است؛ اما برگزاری رقابتها در زمان های نامناسب در این مسئله تأثیر می گذارد. مسابقات لیگ دوشنبه 9 صبح شروع می شود و یا در بهترین حالت ستاره های فوق سنگین ما ساعت 2 عصر روی تخته می روند؛ دلیل انتخاب ساعت نامناسب هم این است که فدراسیون برای پخش مسابقات باید به شبکه ورزش پول بدهد و سعی می کند زمان هایی را انتخاب کند که هزینه کمتری بپردازد.
تماشاگری که ما به سالن بیاوریم به چه درد وزنه برداری می خورد. قرار نیست که سالن را زیبا کنیم؛ بلکه حضور تماشاگر یک نقش استعدادیابی دارد.
رشیدی، تصریح کرد: 7 نفر از 12 اردونشین تیم ملی ما قرارداد ندارند. تغییر زمان برگزاری مسابقات باعث شده که تعدادی از ورزشکاران تیم ملی در لیگ قرارداد نبندد.
وی، درباره اسپاسرینگ تیم ملی گفت: اسپانسری که جلیلی می گوید در شهرستان ها نداریم و فقط در تهران داریم، چه کمکی به پویا بودن لیگ کرده است. آیا شده در پایان لیگ محاسبه کنند که در هر وزنی چه کسی بهترین وزنه ها را زده و جایزه بگیرد یا در پایان هر هفته از لیگ بهترین وزنه برداران یک پاداش نقد دریافت کنند؟ پس بود و نبود اسپانسر چه فایده ای دارد؟!
کارشناس وزنه برداری، درباره رکوردگیری تیم ملی جوانان برای اعزام به ازبکستان اظهار کرد: خرداد ماه رکوردگیری تیم ملی جوانان را داشتیم که در کمتر از 2 هفته آینده باید به ازبکستان اعزام شوند؛ متأسفانه قرار است این رکوردها هم منظور شود. علی رغم قولی که داده بودند دیگر این اتفاق نمی افتد، در فاصله کمتر از یک هفته مجدداً این اتفاق رقم خورد. جالب اینجاست که در رسانه ها نتایج اعلام نشده و رکوردگیری درون اردویی بوده است. صرفاً عنوان شده نمایندگان باشگاه های حریف حضور داشته اند که این مسائل از ارزش لیگ کم می کند.
برنامه مجله وزنه برداری، با اجرای منصوریان هر دوشنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان این رشته ورزشی می شود.

مرتبط با این خبر

  • موانع توسعه وزنه برداری بانوان کشور

  • استعدادیابی در وزنه برداری نیازمند حمایت مسئولان

  • ارزیابی عملکرد تیم ملی وزنه برداری در رقابتهای جهانی ترکمنستان

  • اردبیل میزبان شایسته مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان کشور

  • اما و اگرها در مورد تاخیر برگزاری انتخابات برخی هیئتهای وزنه برداری

  • نگرانی ها از عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی

  • علت عدم نتیجه گیری مطلوب وزنه برداران در جاکارتا

  • برگزاری موفق اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری بانوان

  • دستاوردهای مثبت مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور نوجوانان

  • تحلیلی بر مسابقات جوانان جهان و عملکرد ملی پوشان کشور